ZESPÓŁ SZKÓŁ
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
DLA RODZICÓW
i-DZIENNIK
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
WOLONTARIAT
ZBIÓRKI/AKCJE EKOLOGICZNE
SPORT
KOŁA DZIENNIKARSKIE
CHÓR
FOTO-GALERIA
FILMOTEKA
KFF-LOREM IPSUM
MISTRZOWIE KODOWANIA
WYDARZENIA SZKOLNE
KONKURSY
SPOTKANIA Z RODZICAMI
KALENDARZ SPORTOWY
THE DOTH DAY, czyli Dzień Kropki w klasie IIa.
THE DOTH DAY,  czyli Dzień Kropki w klasie IIa.W miniony piątek uczniowie klasy IIa włączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki.

wychowawca klasy
Małgorzata Pacek

Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie III a.
Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie III a.Od kropki wszystko się zaczyna. 15 września w klasie III a dzień był inny niż zwykle. Kropki, kropeczki i naklejki. Rano zakropkowaliśmy wszystkich uczniów naszej klasy, rozpoczynając Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest on obecnie obchodzony w 108 krajach i ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. (...)

Wychowawcy klasy: Wioletta Żurawska i Daria Klawitter
Bądź bezpieczny na drodze!
Bądź bezpieczny na drodze!W poniedziałek 11 września uczniowie klasy III a i III b czynnie uczestniczyli w pogadance z funkcjonariuszem Posterunku Policji w Łęczycach aspirantem sztabowym panem Arkadiuszem Jop.

Podczas spotkania dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Szczególnie zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Mamy nadzieję, że zdobyte i utrwalone dziś informacje każdy wykorzysta w codziennym życiu.

Wszystkim życzymy bezpiecznej drogi do szkoły!

Katarzyna Suszko
Wioletta Żurawska

„Podaruj książkę polskim dzieciom mieszkającym na Litwie."
„Podaruj książkę polskim dzieciom mieszkającym na Litwie."Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców do włączenia się w szkolną akcję "Podaruj książkę polskim dzieciom mieszkającym na Litwie." Akcja trwa od 11 do 18 września i polega na przynoszeniu używanych, zadbanych lub nowych książek lub przyborów szkolnych. Zebrane książki i przybory zostaną przekazane polskiej szkole Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie. Przyniesione książki można wkładać do specjalnej skrzynki na holu a przybory przekazujemy wychowawcom klas.
Za okazaną życzliwość, serdecznie dziękujemy!

Małgorzata Pacek - koordynator akcji

Biwak kl. 6 - 2016-2017
Podstawówka
Wszystkie dzieci nasze są…
Wszystkie dzieci nasze są…Już po raz szósty na leśnej polanie w Paraszynku spotkały się sześciolatki - przedszkolaki z gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Organizatorem Gminnego Festynu był po raz kolejny Zespół Szkół w Bożympolu Wielkim, a gośćmi specjalnymi byli wójt Gminy Łęczyce Pan Piotr Wittbrodt, wicedyrektor Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim Pani Aleksandra Ropela oraz Pani Justyna Semak – Wenta.

Małgorzata Pacek

Ortograficzne Łamigłówki - finał
Ortograficzne Łamigłówki - finał7 czerwca br. uczennice naszej szkoły - Kornelia Lesner oraz Patrycja Wołoszynek (jako laureatki etapu międzyszkolnego „Ortograficznych Łamigłówek”) wzięły udział w finale Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Ortograficznych Łamigłówek”, który odbył się w Gdańsku. Dzielnie stawiły czoła niełatwej polskiej ortografii i wywalczyły 8 miejsce Uśmiech.
Serdecznie gratulujemy!!!

Katarzyna Suszko

Jedziemy na wycieczkę!
Jedziemy na wycieczkę!W zawrotnym tempie zbliża się koniec roku szkolnego, a z nim wymarzone wakacje. Jest to czas, kiedy uczniowie wielu klas wyjeżdżają na bliższe i dalsze wycieczki. Uczniowie klasy II a zaplanowali na ten rok wycieczkę do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. (...)

Wychowawcy klasy:
Wioletta Żurawska i Daria Labudda

DZIEŃ RODZINY W KLASIE II b
DZIEŃ RODZINY W KLASIE II bRodzina to największy skarb dla dziecka. Wpływa na rozwój osobowości dziecka, kształtuje jego wartości i postawy. Kontakt z mamą, tatą, rodzeństwem oraz dziadkami jest dla dziecka źródłem wzorców zachowań przenoszonych na inne środowiska, w których funkcjonuje.

Dlatego też w środę 14 czerwca uczniowie klasy II b zaprosili swoich najbliższych na Dzień Rodziny, który odbył się pod wiatą w Paraszynku. (...)


Wychowawczyni klasy II b
Katarzyna Suszko
SUKCESY UCZNIÓW W WIELKIM MARATONIE CZYTELNICZYM
SUKCESY UCZNIÓW W  WIELKIM MARATONIE CZYTELNICZYMW roku 2016/ 2017 w Wielkim Maratonie Czytelniczym uczestniczyło 3 tysiące 595 dzieci ze 132 szkół z województwa pomorskiego oraz z 1 szkoły z Poznania i 2 szkół z woj. warmińskomazurskiego.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na liście finalistów znalazły się 3 osoby z klasy II b – Lena Czekała, Grzesiu Liss i Jagoda Waszkinel.
Z klas starszych Joanna Liss otrzymała tytuł laureata, a Oliwia Bereza wyróżnienie.
Uczniowie Ci zostali zaproszeni na uroczystą Galę, która odbędzie się 19 czerwca w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku .

Gratulujemy im bardzo serdecznie!

Katarzyna Suszko
Katarzyna Zając

Książki, książki i jeszcze raz książki!
Książki, książki i jeszcze raz książki!Książki, książki i jeszcze raz książki – to temat przewodni wycieczki, na jaką udali się uczniowie klasy IIb w czwartek 8 czerwca 2017 r. pod opieką swojej wychowawczyni oraz swoich mam. (...)

Wychowawczyni klasy II b
Katarzyna Suszko

"Podróże po Polsce"...
"Podróże po Polsce"...Zbliżają się wakacje – czas wycieczek, wędrówek, podróży, na które każdy czeka z niecierpliwością…
W związku z tym, we wtorek 6 czerwca , dzięki uprzejmości Pani Danuty Stacheckiej bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Bożympolu Wielkim, uczniowie klasy II b odbyli ciekawą podróż po Polsce...


Katarzyna Suszko
GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII” DLA UCZNIÓW KLAS III
GMINNY  KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII”  DLA UCZNIÓW KLAS III30 maja 2017 r. w szkole w Łęczycach odbył się gminny konkurs ortograficzny dla klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Szymon Kwidzyński z klasy III a, Julia Jóskowska z klasy III b i Anna Łangowska z klasy III c.
Do konkursu przystąpiło razem 10 uczniów z terenu naszej gminy. Każdy z uczestników konkursu napisał test złożony z 10 zadań. Wśród nich trzeba było między innymi wykazać się zadaniami polegającymi na: utworzeniu zdań pytających, rozkazujących i oznajmujących z rozsypanki wyrazowej, uzupełnieniu wyrazów spółgłoskami miękkimi, rozwiązaniu krzyżówki, uzupełnianki zagadkowej „ślimak”, napisaniu przeczenia nie z przymiotnikami, przysłówkami i czasownikami, rozwiązaniu rebusu, uzupełnieniu nazw zwierząt i napisaniu ich w kolejności alfabetycznej.

Nasi uczniowie nie zostali nagrodzeni w konkursie, jednakże jesteśmy z nich bardzo dumni i życzymy sukcesów w kolejnych ortograficznych potyczkach…

szkolny opiekun konkursu :
Katarzyna Suszko

Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły Podstawowej 2017
Podstawówka29.05.2017r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o patronie Szkoły Podstawowej - Januszu Kusocińskim. Udział w nim wzięli uczniowie z kl. 1-3. Zadaniem uczestników było wykazanie się wiedzą o życiu i sukcesach sportowych Kusocińskiego. Każda z drużyn reprezentująca poszczególne klasy miała za zadanie odpowiedzieć na 4 wylosowane przez siebie pytania oraz ułożenie puzzli z wizerunkiem patrona. Komisja w składzie: Teresa Białaszewska, Dorota Wojcieszko, podsumowała wyniki konkursu następująco:
I miejsce - Paweł Ropel i Sergiusz Waszkinel kl. 2C
II miejsce - Maja Kanczkowska i Julia Joskowska kl. 3B
III miejsce - Lena Chojnacka i Hanna Obrzud kl. 1A

Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałą wiedzą. Gratulujemy!

T.Białaszewska
D.Wojcieszko
Biwak w Runowie – klasy piątej c 18- 19 maja 2017 rok.
Biwak w Runowie – klasy piątej c  18- 19 maja 2017 rok.Pod opieką naszej wychowawczyni Teresy Kunz i Pani Teresy Nowocień wzięliśmy udział w dwudniowym wypadzie do Runowa. Biwak okazał się wspaniałą przygodą. Słoneczna pogoda towarzyszyła przez cały czas pobytu. W Runowie nie można się nudzić. W pierwszym dniu opanowaliśmy pionierkę obozową i wzięliśmy udział w podchodach zakończonych ogniskiem, kiełbaską i zabawą. Drugi dzień był sprawdzianem naszych sprawności, takich jak: wspinaczka i strzelectwo. Chętni mogli spróbować jazdy konnej. Wspaniały „małpi gaj” z mostem linowym i innymi przeszkodami także nie uszedł naszej uwadze. W przerwach pomiędzy zaplanowanymi zajęciami graliśmy w piłkę, zwiedzaliśmy okolicę. Taki rodzaj czynnego wypoczynku okazał się ciekawym i kształcącym przeżyciem. Chcielibyśmy kiedyś jeszcze tam powrócić.
Klub Przyjaciół Przyrody bierze udział w akcji 1000 drzew na minutę!
Klub Przyjaciół Przyrody bierze udział w akcji 1000 drzew na minutę!Lasy Państwowe w ciągu roku sadzą ogólnie 500 mln drzew, jeżeli podzielimy to na 365 dni, następnie na 24 godziny i wreszcie na 60 minut to w końcu okażą się, że na jedną minutę sadzi się 952 sadzonki. Stąd nazwa akcji "1000 drzew na minutę", w którą włączył Nasz mały Klub.

Dzięki uprzejmości pani Lilianny Koszutowskiej z Nadleśnictwa Strzebielino otrzymaliśmy specjalne kostki, do których wysialiśmy nasiona świerku pospolitego. Mamy nadzieję, że dzięki odpowiedniej pielęgnacji nasionka wykiełkują, a wyrośnięte sadzonki wkrótce będą pięknie rosły na terenie przyszkolnym Z przymrużeniem oka.

Małgorzata Pacek
Lubimy obserwować przyrodę w terenie…
Podstawówka16 maja 2017 roku uczniowie klasy Va wraz z rówieśnikami z pozostałych klas piątych oraz przedstawicielami klas czwartych naszej szkoły odbyli nietypową lekcję przyrody,
we współpracy z Akwarium Gdyńskim. Podczas zajęć omówiono charakterystykę Morza Bałtyckiego, warunki chemiczno – fizyczne oraz mieszkańców tego zbiornika wodnego. Uczniowie poznali podstawowe pojęcia ekologiczne oraz samodzielnie prowadzili obserwacje z użyciem binokularów i lup. Najciekawszym elementem zajęć było samodzielnie poławianie materiału biologicznego z Zatoki Gdańskiej. W złowionym materiale znajdowały się krewetki, glony i inne organizmy morskie. Bioróżnorodność mórz i oceanów poznaliśmy obserwując żywe ekspozycje Akwarium Gdyńskiego. Najwięcej emocji wzbudziły piranie oraz koralowce. Zwieńczeniem naszej wycieczki był spacer po Skwerze Kościuszki.

Irena Wejer

Dzień Mamy u Najmłodszych
PodstawówkaKocham cię, Ti amo, Je t'aime i nie pytaj mnie dlaczego tak jest.
Ty jesteś mą mamą, wspaniałą, kochaną,
jedyną na zawsze i kochasz mnie też…

Tymi słowami Maluchy z grupy przedszkolnej pięciolatków, 26 maja o godzinie 16.00 rozpoczęły uroczystość z okazji "Dnia Mamy". Tego dnia Przedszkolaki ubrane w odświętne stroje recytowały wiersze, śpiewały piosenkę, składały życzenia oraz wręczały swoim mamom własnoręcznie wykonane prezenty i laurki. Uroczystości towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Niejednej mamie łza zakręciła się w oku. Po części artystycznej mamy zostały zaproszone na kawę i ciasto, a każdy Przedszkolak otrzymał ciepłego gofra z bitą śmietaną i owocami. Ostatnim etapem uroczystości były konkursy i wspólne zabawy. Zadaniem mam było odnalezienie portretu autorstwa swojego dziecka pośród prac innych dzieci. Bez wątpienia najwięcej śmiechu wzbudziła zabawa „Idzie sobie krasnoludek”, podczas której mamy wykazały się dużym zaangażowaniem Z przymrużeniem oka. Bardzo dziękujemy każdej mamie za przybycie i za wspólne radosne celebrowanie tej jakże miłej i ważnej uroczystości. Był to naprawdę miły dzień!

Marta Dachtera
W ZAKŁADZIE STOLARSKIM
W ZAKŁADZIE STOLARSKIM25 maja uczniowie klasy II b udali się na wycieczkę do pobliskiego zakładu stolarskiego Państwa Siwa w ramach realizacji autorskiego programu „Poznajemy zawody naszych rodziców”. (...)

wychowawczyni klasy II b
Katarzyna Suszko

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”
„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”Hołdując frazie Stanisława Jachowicza uczniowie klasy II a wybrali się na wycieczkę do …Łęczyc. Pojechaliśmy tam pociągiem PKP, to przecież tylko jeden przystanek. Pierwszym punktem naszej wyprawy był warsztat rzeźbiarski pana Bogdana Szczygła. (...)

Wychowawca klasy: Wioletta Żurawska.