ZESPÓŁ SZKÓŁ
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
DLA RODZICÓW
i-DZIENNIK
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
WOLONTARIAT
SPORT
KOŁA DZIENNIKARSKIE
CHÓR
FOTO-GALERIA
MISTRZOWIE KODOWANIA
WYDARZENIA SZKOLNE
KONKURSY
SPOTKANIA Z RODZICAMI
KALENDARZ SPORTOWY
Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w klasie III b
Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w klasie III bMiędzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypadający 5-go listopada był kolejną okazją do aktywnego spotkania czytelniczego oraz sprawdzenia wiedzy uczniów kl. III b dotyczącej bajkowego świata. (...)


Katarzyna Suszko
Światowy Dzień Kundelka
Światowy Dzień Kundelka25 października obchodzony jest Światowy Dzień Kundelka. Nie bez znaczenia jest ta data, bowiem tego dnia jest również obchodzony Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a cały miesiąc zwany jest tradycyjnie miesiącem dobroci dla zwierząt.

Klasa III b obchodziła to nietypowe święto w bibliotece szkolnej, jest to bowiem doskonała okazja, by zwrócić uwagę na los psa - najlepszego przyjaciela człowieka, a także sięgnąć do odpowiedniej lektury. Tym razem zaprosiliśmy na spotkanie babcię Kacperka z kundelkiem o imieniu Puszek...


Katarzyna Suszko, Katarzyna Zając
Regulamin konkursu „W poszukiwaniu własnych korzeni”
PodstawówkaOrganizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Łęczycach wraz z filiami
w Bożympolu, Strzebielinie, Brzeźnie Lęborskim i Rozłazinie
Konkurs skierowany jest do mieszkańców gminy Łęczyce.
Cel konkursu:
• poznanie historii i tradycji rodzin zamieszkujących tereny Gminy Łęczyce;
• propagowanie tradycji i zwyczajów rodzinnych:
• rozwijanie zainteresowań historycznych i nawiązanie współpracy międzypokoleniowej. (...)
Jesienny spacer Klubu Przyjaciół Przyrody
Jesienny spacer  Klubu Przyjaciół PrzyrodyW minioną środę dwudziestoosobowa grupa uczniów należąca do Klubu Przyjaciół Przyrody, wybrała się na jesienny spacer, podczas którego wszyscy mogli zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Małym przyrodnikom udało się zobaczyć m.in. niesamowitą paletę jesiennych barw oraz niezliczoną ilość odlatujących ptaków w tzw. ptasich kluczach, które z pewnością powrócą do nas wiosną. Zwieńczeniem spaceru było ognisko, wspólne pieczenie ziemniaków i kiełbasek oraz zabawy . Jesienny spacer był niezwykle udany!

Małgorzata Pacek
opiekun Klubu Przyjaciół Przyrody

Internetowy Teatr dla szkół
Internetowy Teatr dla szkółInternetowy Teatr TVP dla szkół jest inicjatywą wykorzystującą nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką do najmłodszej widowni. Odbiorcą przedstawień teatralnych są uczniowie różnego typu szkół, zwłaszcza tych, które są oddalone od miejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Przedstawienie grane na żywo oglądane jest w tym samym czasie przez kilkunastotysięczną grupę uczniów w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w tym ciekawym przedsięwzięciu. 17 października uczniowie klasy II a i III a mogli obejrzeć w ramach projektu „Księgę dżungli”, wystawianą przez Teatr Arlekin z Łodzi. Mali widzowie z zapartym tchem śledzili losy i przygody Mowgliego. Zachwycili się pięknymi lalkami i scenografią. Spotkali się z teatrem nie opuszczając szkolnych murów. Z niecierpliwością czekają na kolejne, grudniowe przedstawienie.

Wioletta Żurawska, Daria Klawitter, Małgorzata Pacek.


SPOTKANIE Z LEŚNICZYM
SPOTKANIE Z LEŚNICZYMTreści przyrodnicze w edukacji wczesnoszkolnej mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych uczniów, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. (...)


Katarzyna Suszko
Wioletta Żurawska
Daria Klawitter


Maratończycy wystartowali…
Maratończycy wystartowali…Po raz kolejny, grupa uczniów naszej szkoły bierze udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym. W tym roku ma on rangę ogólnopolską!
Uczniowie co miesiąc zobowiązani są przeczytać wskazaną lekturę. Potem czeka ich napisanie testu. Listę lektur przygotowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku – jest ona organizatorem konkursu. Konkurs trwa 8 miesięcy. W tym roku po raz pierwszy konkurs ten ma rangę ogólnopolską!

Uczestnicy VI edycji konkursu dla uczniów klas II - III szkoły podstawowej pt. „Poznajcie nowych przyjaciół”: Lena Czekała, Mateusz Formella , Grzegorz Liss oraz Jagoda Waszkinel.

Uczestnicy IX edycji konkursu dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej pt. „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”: Maja Chojnacka, Julia Grunau, Agata Dampc, Joanna Liss .

Uczestnicy VII edycji konkursu dla gimnazjum pt. ”W lustrze książki”: Maciej Mach, Martyna Kiełpińska oraz Klaudia Ropela.

Życzymy powodzenia i ciekawej lektury, bo o przyjemność czytania i własny, wszechstronny rozwój w tej zabawie konkursowej przecież chodzi!

szkolne koordynatorki konkursu:
Katarzyna Suszko, Katarzyna Zając

Należymy do szkolnego Klubu Przyjaciół Przyrody!
Należymy do szkolnego Klubu Przyjaciół Przyrody!11 października był bardzo ważnym dniem dla członków szkolnego Klubu Przyjaciół Przyrody. Tego dnia z rąk Pani Bożeny Miotk swoją LEGITYMACJĘ odebrało 27 uczniów(!). To wspaniale, że tyle dzieci z klas I –III chce włączyć się w działania proekologiczne i wzbogacić swoją wiedzę na temat przyrody, a swoim zachowaniem dać dobry przykład innym.

Małgorzata Pacek
LUBIMY TAKIE MOMENTY
PodstawówkaW świetlicy pojawiły się nowe zabawki, na pierwszy ogień poszły słomki konstrukcyjne – wyobraźni nie było końca. Niektóre wykonane budowle sięgały sufitu, konstruowanie ze słomek doskonale sprzyja pracy w grupie. Indywidualiści też dali radę. Z niecierpliwością czekamy na pozostałą część przesyłki z zabawkami.


T.Białaszewska
ŚLUBOWANIE W ŚWIETLICY
ŚLUBOWANIE W ŚWIETLICYWe wrześniu przywitaliśmy w naszej świetlicy nowych członków. Społeczność świetlicowa przyjęła ich gorąco. Nowicjusze by stać się prawdziwymi świetliczakami, przystąpili do próby sprawności wykonując ćwiczenia gimnastyczne, próby mądrości – rozwiązując zagadki i sprawdzianu znajomości regulaminu świetlicy. Wykonaliśmy portrety świetliczaków w naturalnej wielkości. Na koniec nowe świetliczaki obiecały przestrzegać obowiązujących zasad. Składając przysięgę przypieczętowując kciukiem deklarację przysięgi.

T.Białaszewska
Dzień drzewa w III a.
Dzień drzewa w III a.10 października obchodzimy Dzień Drzewa. Jest to międzynarodowa i spontaniczna akcja sadzenia drzew, a także promocji zieleni, mająca na celu zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.


Wychowawcy klasy:
Wioletta Żurawska i Daria Klawitter
Piszemy listy
Piszemy listy9 października jest obchodzony jako Dzień pisania listów. Tego dnia uczniowie klasy III b najpierw przeczytali książeczkę "Jak wysłać paczkę z kotem i znaczkiem" Wiesława Drabik i Doroty Szobik, następnie poznali zasady redagowania listu prywatnego i oficjalnego oraz sposób adresowania kopert. (...)


wychowawczyni klasy III b
Katarzyna Suszko

Światowy Dzień Uśmiechu :)
Światowy Dzień Uśmiechu :)6 października obchodziliśmy w naszej Szkole Światowy Dzień Uśmiechu. Uśmiech wzmacnia odporność, poprawia koncentrację, odstresowuje i zbliża do siebie ludzi. Dlatego też uczniowie klasy III a postanowili aktywnie spędzić ten dzień i umilić go szkolnej społeczności. (...)

Wychowawcy klasy:
Wioletta Żurawska i Daria Klawitter
Światowy Tydzień Zwierząt
Światowy Tydzień ZwierzątŚwiatowy Dzień Zwierząt przypada 4 października, został ustanowiony w 1931 r. i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, trwający do 10 października, mający na celu przypomnienie o prawach zwierząt. W naszej szkole obchody tego święta również się wydłużyły ze względu na cykl spotkań tematycznych prowadzonych przez nauczyciela bibliotekarza. (...)

Uczniowie wypożyczali książki zakupione do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Bibliotek, wśród których książek o zwierzętach jest mnóstwo! Wszystkim bardzo się spodobały, szczególnie dlatego, że są nowe, kolorowe i jeszcze pachnące drukiemZ przymrużeniem oka

Katarzyna Zając, Katarzyna Suszko
#jestemelfem
#jestemelfem1 października po raz pierwszy obchodzono Ogólnopolski Dzień Osób z Afazją Rozwojową. Inicjatorem obchodów była grupa rodziców, których dzieci pomimo prawidłowego słuchu fizycznego i co najmniej normy intelektualnej mają trudności z nabywaniem i rozumieniem mowy. Powołali oni Stowarzyszenie Razem Rozkodujmy Afazję. (...)


Wychowawcy klasy:
Wioletta Żurawska i Daria Klawitter

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Narodowy Program Rozwoju CzytelnictwaNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to program wieloletni (2016-2020), który jest odpowiedzią na notowany od lat niski poziom czytelnictwa wśród Polaków (...)
Z ogromną radością dzielę się informacją, że książki zakupione za kwotę 15.000 zł ze środków pozyskanych w ramach programu można już wypożyczać! Nasza biblioteka szkolna wzbogaciła się o różnorodne publikacje.

Na wybór książek ogromny wpływ mieli uczniowie, którzy w latach ubiegłych swoje oczekiwania wypowiadali w formie szkolnej ankiety, Ogólnopolskich Wyborów Książek oraz rozmów z bibliotekarzami. Część z tych oczekiwań można było zrealizować w ramach programu „Książki naszych marzeń”. Jednak obecny program pozwolił na zakup dużo większej ilości wymarzonych książek, a każdy uczeń na pewno znajdzie w nowościach ciekawą lekturę nieobowiązkową dla siebie. Czego serdecznie życzę.

n-l bibliotekarz
K. Zając
Bo chłopcy z zerówki najlepsi są!
Bo chłopcy z zerówki najlepsi są!Dzień Chłopaka co roku obchodzony jest 30 września. To właśnie wtedy mniejsi i więksi chłopcy obchodzą swoje święto, a dziewczynki obsypują ich życzeniami. W zerówce ten dzień należał całkowicie do chłopców! Dziewczynki wraz z panią wychowawczynią spełniły po 1 życzeniu każdego chłopca, zaśpiewały sto lat oraz rozdały niespodzianki w postaci kubeczków ze słodkościami. Co więcej, chłopcy mogli być w pierwszej parze podczas spaceru, brali udział w konkurencji, w której musieli rozpoznać po głosie dziewczynki oraz odgadnąć za pomocą dotyku jaki przedmiot został ukryty w pudełku. Nagrodą były babeczki które upiekła mama Julki Cebuli. Aby dziewczynkom nie było smutno, na koniec przygotowaliśmy dla wszystkich ciepłe gofry z kremem czekoladowym i włączyliśmy ulubioną bajkę. Wszystko po to, aby jak najlepiej uczcić Dzień Chłopaka. Żałujemy tylko, że w klasie mamy zaledwie sześciu tak wspaniałych chłopców. Przygarnęłybyśmy z pewnością jeszcze raz tyle! Teraz z niecierpliwością czekamy na Dzień Kobiet Z przymrużeniem oka


Marta Dachtera
OWOCOWA MATEMATYKA
OWOCOWA MATEMATYKAPonieważ klasa III b już po raz kolejny uczestniczy w programie Porcja Pozytywnej Energii, którego celem jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców, we wtorek 3 października w naszej klasie odbył się OWOCOWY DZIEŃ. (...)

Katarzyna Suszko
Dzień Chłopaka w klasie IIa
Dzień Chłopaka w klasie IIaChociaż tylko trzech chłopców– Maciusia, Grzesia i Filipka w klasie IIa mamy, zawsze o nich pamiętamy.
Z okazji Waszego Święta życzenia składamy, „Sto lat” zaśpiewamy i prezenty z radością rozdamy.
Chłopaki, wszystkiego dobrego!!!


Dziewczynki z klasy IIa
z wychowawczynią M. Pacek

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę!Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, szkoły, klasy. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. (...)

Wychowawcy klasy:
Wioletta Żurawska i Daria Klawitter