ZESPÓŁ SZKÓŁ
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
DLA RODZICÓW
i-DZIENNIK
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
WOLONTARIAT
SPORT
KOŁA DZIENNIKARSKIE
CHÓR
FOTO-GALERIA
MISTRZOWIE KODOWANIA
WYDARZENIA SZKOLNE
KONKURSY
SPOTKANIA Z RODZICAMI
KALENDARZ SPORTOWY
TRZYMAJ FORMĘ - czwarty dzień Tygodnia Profilaktyki
TRZYMAJ FORMĘ - czwarty dzień Tygodnia ProfilaktykiTydzień Profilaktyki powoli dobiega końca. W czwartym dniu przyświecało nam hasło „Trzymaj formę”. Od rana zdrowo się odżywialiśmy i uprawialiśmy sport.
Swoje kulinarne zdolności w ramach konkursu Masterchef na zdrową potrawę prezentowali uczniowie klas IV – VI SP i gimnazjum. Wszyscy uczestnicy przygotowywali pyszne sałatki, koreczki oraz inne przysmaki pełne świeżych owoców i warzyw.
Zdrowo odżywiali się również uczniowie klas młodszych. Wszystkie klasy 0-III o godz. 10.30 zjadły wspólne drugie śniadanie.
Aby mieć pewność, że wszyscy w szkole znają zasady zdrowego odżywiania, reprezentacje wszystkich klas IV – VI i gimnazjum malowały dwie ogromne piramidy żywieniowe, zgodne z nowymi trendami zalecanymi przez WHO. A że na dole piramidy znajduje się ruch, postanowiliśmy zapewnić go uczestnikom Tygodnia Profilaktyki jak najwięcej.
W ramach propagowania aktywności fizycznej od rana maluchami z klas 0 – III zaopiekowali się uczniowie klas I i III gimnazjum oraz uczniowie klas V –tych. Pod ścisłym nadzorem nauczycieli w-f przygotowali młodszym kolegom sportowy tor przeszkód. Dzieciaczki bawiły się znakomicie w asyście starszych uczniów, a Ci drudzy mieli okazję doświadczenia poczucia odpowiedzialności i okazję do zrobienia czegoś miłego dla innych.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom w-f ZS w Bożympolu za współprace i zapewnienie uczniom tak cudownie spędzonego czasu.

Marta Górska-Szczotkowska
Marlena Piosik
Z DALA OD NAŁOGÓW - TRZECI DZIEŃ TYGODNIA PROFILAKTYKI
Z DALA OD NAŁOGÓW - TRZECI DZIEŃ TYGODNIA PROFILAKTYKITrzeci dzień Tygodnia Profilatyki minął pod hasłem „z dala od nałogów”. Na specjalne zaproszenie ZS w Bożympolu Wielkim, odwiedziły nas pracownicy Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z wejherowskiego oddziału Sanepidu. Panie Ewa Pasecka i Lucyna Szlaga przygotowały dla nas szereg atrakcji za co serdecznie dziękujemy.