ZESPÓŁ SZKÓŁ
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
DLA RODZICÓW
i-DZIENNIK
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
WOLONTARIAT
SPORT
KOŁA DZIENNIKARSKIE
CHÓR
FOTO-GALERIA
MISTRZOWIE KODOWANIA
WYDARZENIA SZKOLNE
KONKURSY
SPOTKANIA Z RODZICAMI
KALENDARZ SPORTOWY
NOWA STRONA INTERNETOWA SZKOŁY
NOWA STRONA INTERNETOWA SZKOŁYSzanowni Państwo. Drodzy uczniowie.

Mam przyjemność ogłosić powstanie nowej strony internetowej szkoły, która jest dostępna pod adresem SZKOLABOZEPOLE.COM. Adres email szkoły również się zmienia na kontakt@szkolabozepole.com. Galeria zdjęć będzie publikowana na profilu społecznościowym Facebook.

W najbliższym czasie nowa strona będzie stopniowo aktualizowana.

Tym samym chciałbym poinformować, że stara strona - zsbozepole.pl, nie będzie już więcej aktualizowana i wygaśnie całkowicie w grudniu 2017 roku.

Maciej Białaszewski
Zespół ds. Promocji Szkoły
Święto biblioteki
Święto bibliotekiPaździernik to miesiąc szczególny dla bibliotek – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest promocja działań bibliotek, rozbudzanie zainteresowania książką, wzrost czytelnictwa, dlatego w wielu bibliotekach ten świąteczny miesiąc upływa błyskawicznie ze względu na zintensyfikowane działania. W naszej bibliotece też się dzieje. (...)

n-l bibliotekarz – Katarzyna Zając
Dzień Chłopaka w VII b
Dzień Chłopaka w VII b2 października klasa VII b podczas zajęć z wychowawcą świętowała Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczennice oprócz tradycyjnych życzeń przygotowały dla swoich kolegów słodki poczęstunek. Taki dzień to okazja do miłej rozmowy i wspomnień, a także wspólnej fotografii. Wszyscy dobrze się bawili.

Wychowawca E. Leik
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Zespół Szkół26. września obchodziliśmy „Dzień Języków Obcych”. Uczniowie gimnazjum przygotowali z tej okazji apel, który miał na celu uświadomić ich koleżankom i kolegom ze szkoły, dlaczego
warto uczyć się języków obcych, a w szczególności języka angielskiego i niemieckiego. Okazało się, że powodów jest naprawdę mnóstwo. Opóźnienie procesów starzenia się mózgu, lepsza pamięć, kreatywność, koncentracja, czy łatwość w podróżowaniu, to tylko niektóre znich. Nigdy nie wiadomo, kiedy znajomość języka obcego może się nam przydać. Uczniowie mieli również okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat krajów niemieckojęzycznych oraz anglojęzycznych, dzięki pracom plastycznym wykonanym przez uczniów klas VII i III gimnazjum. Ciekawość wzbudziły również plakaty dotyczące minionych wakacji „Meine Sommerferien”, na których znalazło się sporo zdjęć z różnych interesujących miejsc.
Najważniejszy wniosek z dzisiejszego dnia – JĘZYKÓW OBYCH WARTO SIĘ UCZYĆ !!!

Anna Anisiewicz
Maciej Białaszewski
Nie ma śmieci są surowce!
Zespół SzkółZa nami kolejna edycja akcji sprzątania świata, która odbywa się pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce”. Podstawowym celem Sprzątania Świata było zwrócenie uwagi na fakt, że odpady to nie tylko „śmieci”, czyli coś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. W każdym odpadzie drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie, a nawet bez końca (tak jest w przypadku aluminiowej puszki).
Jak co roku w akcji uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bożympolu Wielkim. Po przejściu uczniów, pobliskie ulice, pola, parki i kilka innych miejsc nabrały nowego piękna. Cała akcja przebiegała sprawnie, gdyż uczestnicy solidnie przyłożyli się do pracy. Jak co roku podczas akcji mogliśmy liczyć na współpracę z Nadleśnictwem
Strzebielino, za co bardzo dziękujemy.
Zachęcamy naszą młodzież, aby dbała o środowisko naturalne, nie tylko w czasie akcji Sprzątania Świata.
Zawsze promujmy nieśmiecenie i selektywną zbiórkę odpadów !!!!!!

Emilia Leik
Koło Fotograficzno-Filmowe LOREM IPSUM rozszerza działalność i...szuka chętnych do pracy!
Koło Fotograficzno-Filmowe LOREM IPSUM rozszerza działalność i...szuka chętnych do pracy!Dear students,

KFF-Lorem Ipsum zmienia trochę kierunek rozwoju i będzie tworzyć więcej w języku angielskim, ale też musi uzupełnić swoje szeregi o nowych wychowanków.
Oferta skierowana jest wyłącznie dla uczniów klas 3 gimnazjum, choć może się zdarzyć, że będziemy przeprowadzać castingi wśród pozostałych, młodszych klas, do naszych przyszłych produkcji, czy innych projektów artystycznych.
Co trzeba zrobić, żeby spróbować pracy w kole foto-filmowym? O tym w dalszej części wiadomości...

Yours sincerely,

Maciej Białaszewski
Opiekun KFF-LOREM IPSUM

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - PLAN DNIA
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - PLAN DNIAUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się
4 września 2017r. wg następującego porządku:

- godz. 8.00 -Msza Św. z udziałem pocztów sztandarowych,

- godz. 9.00 - UROCZYSTA AKADEMIA,

- ok. godz. 9.30 –spotkanie uczniów i rodziców z wychowawcami klas.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Ponadto pragniemy poinformować Państwa, że w tym roku ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej planowane jest na październik.

Danuta Milewczyk
Dyrektor Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
Zespół Szkół
Religia Szkoła Podstawowa

Religia Gimnazjum

Oddział przedszkolny 5-latki

Oddział przedszkolny 6-latki
Tytuł „Szkoły Siatkarskiej Młodzieży” i III miejsce podczas „Challenge’u Szkół” w Gdańsku
Zespół SzkółW czwartek, 25 maja na Targu Węglowym w Gdańsku, w mieście które jest Gospodarzem EUROVOLLEY POLAND 2017 odbyła się akcja społeczna pt. „Walcz, Zwyciężaj, Gdańsk“. Na którą została zaproszona również nasza szkoła Zespół Szkół w Bożympolu Wielkim . Na imprezę pojechaliśmy z grupą młodzieży uczęszczającą na zajęcia języka Kaszubskiego. Podczas imprezy oficjalnie zostały wręczone nominacje EUROVOLLEY POLAND 2017 , które wręczył Prezes PZPS Jacek Kasprzyk, oraz Andrzej Trojanowski – dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu. Zaszczytną rolę ambasadorów otrzymali: siatkarski mistrz świata Mateusz Mika, jego klubowy trener Andrea Anastasi, były reprezentant Polski i były siatkarz LOTOSU Trefla Piotr Gacek, najlepsza w historii polska florecistka Sylwia Gruchała, piłkarz Lechii Gdańsk i reprezentant kraju Sławomir Peszko oraz znakomici aktorzy gdańskiego Teatru Wybrzeże: Dorota Kolak i Mirosław Baka. Piknik rozpoczął się „serwowaniem” niezwykłej piłki do siatkówki. Ogromna piłka o średnicy 5 metrów „przeturlana” została ulicą Długą na Targ Węglowy, a młodych adeptów siatkówki wspierali w tym Piotr Nowakowski i Piotr Gacek. Na akcję - jednodniową imprezę siatkarską, zaproszeni zostali uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z całego województwa pomorskiego, wraz z nauczycielami. Animatorem imprezy był Kacper „Kacpa” Lachowicz, który współpracuje z takimi sportowcami jak Marcin Gortat czy Piotr Gruszka.

Głównym motywem akcji było przeprowadzenie „Challenge’u Szkół”, polegającego na wykonaniu przez grupy szkolne kilku siatkarskich ćwiczeń. Najlepsi otrzymali tytuł „Szkoły Siatkarskiej Młodzieży” oraz nagrody rzeczowe. Ten zaszczytny tytuł otrzymała również nasza szkoła zajmując III miejsce wśród szkól gimnazjalnych z całego pomorza. Podczas imprezy zostały również zorganizowane dodatkowe atrakcje sportowe, kulturalne i warsztaty manualne. Całość wydarzeń miała promować Miasto Gdańsk jako Gospodarza

Mistrzostw Europy w piłce siatkowej 2017, ale również jako atrakcyjne miejsce do spędzania czasu. Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość otrzymania autografów i zrobienia zdjęć ze znanymi sportowcami i aktorami. Dużym wzorem do naśladowania i osobą która zapamiętają na długo był dla naszej młodzieży Kacpa ,który odwiedził naszą szkołę 26 kwietnia 2017 roku (na zaproszenie pana Krzysztofa Tredera) , wraz z koszykarzami Trefla Sopot przeprowadzili z uczestnikami trening mentalny, który miał na celu zmotywowanie najmłodszych do stawiania sobie celów, pracy nad sobą i dążenia do spełnienia swoich marzeń.

Zespół Wychowania Fizycznego
Henryka Szpica, Marcin Pranga ,Teresa Nowocień
Turniej w piłkę nożną „Dorośli kontra Dzieci"
Zespół SzkółW dniu 24.05.2017 r. na boisku Orlik przy Zespole Szkół w Bożympolu Wielkim odbył się już VII Turniej w piłkę nożną „Dorośli kontra Dzieci.” W tym roku w mocnym składzie wystąpiła drużyna dorosłych mając dwa mocne składy, drużyna dzieci okazała się równie mocna zwarta i gotowa do walki . O godzinie 17.00 rozpoczęliśmy wspólną rozgrzewkę . A o godzinie 17.15 Mecz ,który miał na celu zintegrowanie społeczności lokalnej, szczególnie rodziców oraz łączenie pokoleń okazał się strzałem w dziesiątkę . Czegóż w nim nie było, że wymienię tylko indywidualne akcje, niesamowite strzały, fantastyczne parady bramkarzy, pojedynki jeden na jeden, jeden na dwóch, wszyscy na jednego, przewrotki, strzały głową, przodem, tyłem, bokiem słowem: WIELKI MECZ!!! :-)))). Wynik w tym meczu odgrywał rolę drugoplanową. W naszej grze było widać dużo finezji oraz nieprzewidywalnych zagrań co niejednokrotnie zaskakiwało kolegów z przeciwnych zespołów oraz nas samych.

Zabawa była rewelacyjna!!! Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i aktywne uczestnictwo w zabawie, a na wiosnę już za rok zapraszamy na spotkanie rewanżowe.

Ps. Szczególne podziękowania dla kibiców oraz dla Zuzi ,Ady i Wiktorii !!!!!!

Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego

Henryka Szpica,Teresa Nowocień
„Przyroda Mojej Małej Ojczyzny”
Zespół SzkółDnia 25 kwietnia 2017r. podczas obchodów Dnia Ziemi, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego Przyroda Mojej Małej Ojczyzny.

Zadaniem uczniów gimnazjum było wykonanie fotografii przedstawiającej piękny przyrodniczo krajobraz powiatu wejherowskiego. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce - Julia Miazga – Gimnazjum w Łęczycach

II miejsce – Jakub Zieleniewski – Gimnazjum w Bożympolu Wielkim

III miejsce - Dagmara Trepczyk – Gimnazjum w Bożympolu Wielkim

IV miejsce – Szymon Piankowski – Gimnazjum w Bożympolu Wielkim

Dominika Dąbrowska – Ginazjum w Łęczycach

Wyróżnienie – Zuzanna Ropela – Gimnazjum w Łęczycach

Gratulujemy pięknych zdjęć i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.


E. Leik
Jak obchodzono Dzień Ziemi w Zespole Szkół w Bożympolu Wielkim?
Jak obchodzono Dzień Ziemi w Zespole Szkół w Bożympolu Wielkim?Dzień Ziemi, który tradycyjnie przypada na 22 kwietnia to święto niezwykłe, specjalne i wyjątkowe. W naszej szkole obchodzone jest pod hasłem – „Przyroda Mojej Małej Ojczyzny”. Bohaterem tego święta jest cała przyroda, cudowny dar natury, raj, w którym wszystko, co żyje, zakwita za darmo. (...)


Opracowała: Irena Wejer
Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej
Szkolny Konkurs Piosenki PolskiejDnia 03 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Bożympolu Wielkim przeprowadzono Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej . W przesłuchaniu uczestniczyło 33 uczniów (...)

Jury: Aleksandra Ropela
Violetta Keller
Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski !
Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski !Autyzm to poważne, całościowe (dotyczące wszystkich sfer) zaburzenie w rozwoju, którego symptomy pojawiają się w ciągu pierwszych trzech lat życia. Jest to zaburzenie o zróżnicowanej głębokości i nasileniu objawów, dlatego mówi się raczej o zaburzeniach ze spektrum autyzmu. Współcześnie specjaliści mówią o epidemii autyzmu, co oczywiście jest pewną przenośnią, gdyż autyzmem nie można się zarazić, ale nie można nie spostrzec, że dzieci z tym zaburzeniem rozwoju w ostatnich latach jest drastycznie więcej (...)

Daria Labudda
TYDZIEŃ PROFILAKTYKI OGROMNYM SUKCESEM
TYDZIEŃ PROFILAKTYKI OGROMNYM SUKCESEMOd lat w Zespole Szkół w Bożympolu miesiąc marzec poświęcony jest profilaktyce zdrowia i bezpieczeństwa dzieci i ich rodzin. Dlatego też 20 marca w ZS w Bożympolu Wielkim rozpoczął się coroczny Tydzień Profilaktyki. Pierwszy dzień odbył się pod hasłem dnia chleba i poświęcony był dbaniu o zdrowie poprzez odpowiednie odżywianie się oraz codzienną aktywność fizyczną. Dzieci z miały okazję spróbować różnych gatunków chleba, czego celem było zachęcenie ich do spożywania zdrowych kanapek, zamiast pączków, chipsów i drożdżówek. Wszystkie klasy 0 – III uczciły ten dzień wspólnym, zdrowym śniadaniem, na które zaprosiły rodziców, a nawet dziadków.
Na tym dzień się nie skończył...
Uczniowie klas IV – VI SP wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem, panią Martą Kaliowską z poradni dietetycznej „Dietownia” w Wejherowie, podczas gdy uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wykładzie o zdrowym żywieniu przeprowadzonym przez dietetyka z Omega Fitnes & Gym z Luzina. Pan dietetyk Konrad Zieliński bardzo ciekawie opowiadał jak prawidłowo zbilansować dietę, natomiast pan Krystian Kwidziński akcentował znaczenie ruchu w zachowaniu pełnej sprawności i zdrowia. Wskazując na potrzebę ruchu trenerzy personalni z Omega Fitnes & Gym zaprosili młodzież do wspólnego treningu na sali gimnastycznej. Panowie przeprowadzili serię ćwiczeń gimnastycznych, pokazując młodzieży gimnazjum jak poprawnie ćwiczyć, by uzyskać oczekiwane efekty. Dzieci były zachwycone, a wszyscy doskonale się bawili, zwłaszcza że ćwiczenia miały w sobie drobny element rywalizacji między klasowej.

Następnego dnia, we wtorek odbył się „dzień kulturalny” pokazujący dzieciom, że film może nas czegoś nauczyć. Dzieci z klas 0-III obejrzały wspólnie bajkę „Sekrety Morza” - irlandzki animowany film fantasy w reżyserii Tomma Moore’a, który miał zachęcić dzieci do głębszej refleksji oraz pokazać im kino bez przemocy i kina akcji. Podobny cel przyświecał seansowi dla klas IV – VI, gdzie uczniowie po obejrzanym filmie „Chłopiec w pasiastej piżamie” w reżyserii Marka Hermana, miały okazję do podzielenia się refleksją na temat konsekwencji dyskryminacji oraz znaczenia propagandy w czasach II wojny światowej.
Tego dnia odbył się w naszej szkole również „Mini Playback Show” w którym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności choreograficzne i taneczne dostarczając widzom mnóstwo niesamowitych atrakcji.
Środa poświęcona została warsztatom psychologicznym dla klas czwartych SP oraz gimnazjum. Warsztaty przeprowadzili dla nas psycholodzy z firmy Dialog. Klasy czwarte dowiedziały się czy nauka może być fajna, natomiast młodzież gimnazjalna uczyła się sztuki właściwej komunikacji z rodzicem i nauczycielem, co miało skutkować tworzenie zdrowych i bezpiecznych relacji z innymi.
W czwartek najwięcej uwagi poświęcono uczniom klas 0 –III. Tego dnia przyjechał do nas z Łodzi „Teatr Trzech Króli”. Spektakle zachwyciły wszystkich łatwością przekazywania właściwych wartości małym dzieciom, jednocześnie bawiąc ich i ucząc. Najmłodsi obejrzeli bajkę „Czy dobre uczynki chowamy do skrzynki”, klasy drugie spektakl „Cień - O Jasiu który zgubił swój cień Andersena”, natomiast klasy trzecie oczarowane zostały opowieścią „Kosmiczny Przyjaciel Kłamczuszka”.
Podczas gdy najmłodsi oglądali występy aktorów teatralnych, uczniowie klas IV – VI, a następnie uczniowie gimnazjum uczestniczyli z spotkaniu z młodszym aspirantem panią Anną Hennig z Wydziału Prewencji Komedy Powiatowej w Wejherowie. Pani aspirant poruszyła problemy z jakimi spotykają się w swojej pracy policjanci i zwróciła uwagę dzieci na zagrożenia związane z cyberprzestrzenią, w tym graniem w Niebieskiego Wieloryba. Opowiedziała o konsekwencjach jakie grożą dzieciom i młodzieży za przekraczanie granic norm społecznych i czym objawia się demoralizacja u dzieci i młodzieży.
W piątek ponownie odwiedziły nas Panie psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wejherowie, aby przeprowadzić warsztaty kreatywności w klasach szóstych SP. Klasy IV-te i V-te wzięły udział w tych warsztatach w poprzednich tygodniach marca. Ponownie, warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci, ucząc ich twórczego myślenia, stymulując ich procesy poznawcze oraz ucząc alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.
Ostatniego dnia odbył się również apel podsumowujący cały Tydzień Profilaktyki. Rozdane zostały nagrody w profilaktycznych konkursach oraz ogłoszono wyniki konkursu „Mini Playback Show”.
Zwycięzcy zaprezentowali się przed całą szkolną publicznością oraz rodzicami. Dyplomy oraz nagrody w postaci sesji zdjęciowej czy zaproszeń na poranki muzyczne w Wejherowskim Centrum Kultury rozdała wraz z gratulacjami pani dyrektor Danuta Milewczyk oraz organizatorzy eventu. Jeden z plastycznych konkursów profilaktycznych polegał na wykonaniu plakatu zachęcającego dzieci do zdrowego stylu życia. Prace konkursowe ozdobiły szkolną gazetkę, poświęconą profilaktyce zdrowotnej, można ją nadal podziwiać na holu szkoły. Kolejnym konkursem ogłoszonym w ramach Tygodnia Profilaktyki było stworzenie plakatu zachęcającego do obejrzenia bezpiecznej dla dzieci bajki lub filmu. Cenne nagrody rozdała dzieciom Pani dyrektor Danuta Milewczyk oraz pedagog szklony koordynujący konkursy plastyczne – Pani Marlena Piosik.
ZAPISY DZIECI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2017/2018
Zespół SzkółZapraszamy do zapisu dzieci:
- pięcioletnie do oddziału przedszkolnego pięciolatków
- sześcioletnie do oddziału przedszkolnego sześciolatków
- siedmioletnie do klasy pierwszej

Składanie wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej - od 27.03.2017 r. do 21.04.2017 r.

Podanie listy kandydatów przyjętych do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej -22.05.2017 r.

Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2011 r.) obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.
Dzieci pięcioletnie (urodzone w 2012r.) będą bezpłatnie korzystać z wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.
Wnioski do pobrania w sekretariacie szkolnym lub na stronie szkoły w dziale "DLA RODZICÓW - druki do pobrania - REKRUTACJA" - KLIKNIJ TUTAJ!


Danuta Milewczyk

Konkurs My Favourite Things 2017
Konkurs My Favourite Things 2017Dear students,

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie z języka angielskiego - My Favourite Things 2017.
Kategorie konkursu oraz wszystkie szczegóły znajdują się w pliku do pobrania ze strony organizatora - Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdyni
KLIKNIJ.

Zgłoszenia do etapu szkolnego proszę kierować do p. Macieja Białaszewskiego, do 24 marca 2017r., do godz. 10:40, osobiście. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie organizatora.


Yours sincerely,
Anna Anisiewicz
Maciej Białaszewski
Angelika Derkowska
Marta Grzenkowicz
Zespół Nauczycieli Języków Obcych

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej 2017
Zespół Szkół15 marca 2017r. w Zespole Szkół w Bożympolu Wielkim, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej.. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja wyłoniła następujących zwycięzców w odpowiednich kategoriach:

RECYTACJA
(....)

POEZJA ŚPIEWANA:
(...)

Komisja Konkursowa
- Sabina Myszka
- Maciej Białaszewski
- Katarzyna Zając
- Teresa Kunz


KLIKNIJ "CZYTAJ WIĘCEJ"
„Autyzm. Wiem, rozumiem, pomagam” Lekcja o autyzmie w klasie III .
„Autyzm. Wiem, rozumiem, pomagam”  Lekcja o autyzmie w klasie III .W ubiegły czwartek w trzeciej klasie gimnazjalnej odbyła się lekcja dotycząca zagadnień autyzmu i zespołu Aspergera. Młodzież dowiedziała się czym jest autyzm i zespół Aspergera, jak zachowują się osoby dotknięte tym zaburzeniem, jakie problemy mają w odbieraniu różnych bodźców z otoczenia oraz zapoznali się z charakterystycznymi cechami tych osób (relacje społeczne, komunikowanie się, upodobania). Przede wszystkim uczniowie po tej lekcji wiedzą jak mogą pomóc osobom ze spektrum autyzmu i w jaki sposób powinni się zachowywać w ich otoczeniu.

Sama lekcja miała na celu uwrażliwić młodzież na tę niepełnosprawność.

Stowarzyszenie „Niebieski Skarb” z Lęborka, z którym współpracujemy jak co roku organizuje konkurs o tematyce autystycznej. W tym roku do udziału zaprosili uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Klasa III pod dzielnym okiem pani Marleny Piosik wykona prace konkursowe, które zostaną przekazane fundacji.

Daria Labudda

Hej kolędo, kolędo!
Hej kolędo, kolędo! Każdego roku kolędnicy zwracają naszą uwagę na problemy swoich dalekich rówieśników i wspierają projekty pomocy w wybranym kraju świata. W tym roku pomocą duchową i materialną obejmują nieletnich mieszkańców Tajlandii. (...)
W tym roku na terenie Bożegopola Wielkiego i Małego kolędowały trzy grupy. To wspaniale zaangażowanie uczniów naszej szkoły świadczy o wielkiej wrażliwości na apel o pomoc dla tych, którzy często z wielka obawą myślą o swojej przyszłości. DZIĘKUJEMY.

Rafał Kaczorowski/Iwona Kolmetz