ZESPÓŁ SZKÓŁ
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
DLA RODZICÓW
i-DZIENNIK
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
WOLONTARIAT
ZBIÓRKI/AKCJE EKOLOGICZNE
SPORT
KOŁA DZIENNIKARSKIE
CHÓR
FOTO-GALERIA
FILMOTEKA
KFF-LOREM IPSUM
MISTRZOWIE KODOWANIA
WYDARZENIA SZKOLNE
KONKURSY
SPOTKANIA Z RODZICAMI
KALENDARZ SPORTOWY
KLUB PRZYJACIÓŁ PRZYRODY Z LEGITYMACJAMI
KLUB PRZYJACIÓŁ PRZYRODY Z  LEGITYMACJAMIW minioną środę – 19 października odbyło się ważne wydarzenie dla wszystkich członków Klubu Przyjaciół Przyrody. Z rąk wicedyrektor Pani Aleksandry Ropeli dwadzieścioro dwoje dzieci odebrało Legitymacje potwierdzające ich przynależność do Klubu. W ciągu całego roku Legitymacje będą także uzupełniane o zdobyte punkty, a ja już jestem ciekawa, kto zdobędzie ich najwięcej… Za wszystkich trzymam mocno kciuki, powodzenia!

Małgorzata Pacek
opiekun Klubu Przyjaciół Przyrody

Zerówka z wizytą na poczcie
Zerówka z wizytą na poczcie20 października dzieci z zerówki udały się do punktu pocztowego Poczty Polskiej w Bożympolu. Pretekstem do odwiedzin był przede wszystkim Dzień Poczty Polskiej, obchodzony 18 października oraz wysłanie listu do przedszkolaków z grupy Muminki z przedszkola nr 165 mieszczącego się na warszawskiej Pradze.

Małgorzata Pacek
Zapraszamy na Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym
Nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VI SP oraz I-III gimnazjum do udziału w szkolnych rozgrywkach tenisa stołowego, podczas których wyłonimy naszych reprezentantów na zawody gminne. Terminarz Mistrzostw Szkoły:
wtorek 14:30 chłopcy SP
środa 15:20 dziewczęta gimnazjum
czwartek 15:30 chłopcy gimnazjum
piątek 15:30 dziewczęta SP

Do zobaczenia!

Agata Syldatk
Mistrzostwa SP Gminy Łęczyce w Unihokeju
Do walki o tytuł Mistrza Gminy stanęły reprezentacje szkół z Łęczyc, Strzebielina, Rozłazina i Bożegopola. Chłopcy z naszej szkoły zakończyli rywalizację na III miejscu, natomiast dziewczyny na I miejscu, co daje im prawo do reprezentowania gminy podczas rozgrywek powiatowych, które odbędą się 8.11.2016r. w Rumii. Trzymajcie za nas kciuki!!!
Agata Syldatk
NOWE KĄCIKI ZABAW W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
NOWE KĄCIKI ZABAW W ŚWIETLICY SZKOLNEJZ myślą o najmłodszych Świetliczakach dyrekcja ZS w Bożympolu Wielkim wzbogaciła świetlicę o nowe, atrakcyjne kąciki zabaw. Od początku października dzieci mogą spędzać czas na świetlicy bawiąc się w stragan albo w przygotowywanie wyimaginowanych posiłków. Służy im do tego nowa kuchenka oraz piękny, zielony sklepik. Mimo, iż zabawki dedykowane były młodszym dzieciom, ich atrakcyjność przerosła oczekiwania wychowawców. Każdy chce się bawić w sklepikarza! Podczas zabawy dzieci uczą się współpracy, poznają wartość pieniądza oraz zasady zdrowego żywienia. Ich wyobraźnia nie zna granic. Raz sklepik jest straganem, innym razem pocztą lub restauracją serwującą pyszne potrawy. Ważne jest dla nas, wychowawców, aby dzieci swój wolny czas spędzały w sposób dla nich atrakcyjny, ale również mający pozytywny wpływ na ich rozwój.

mgr Teresa Białaszewska
mgr Marta Górska-Szczotkowska

JESIEŃ NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ
JESIEŃ NA ŚWIETLICY SZKOLNEJJesień to czas zmian w przyrodzie i obfitych darów jaki oferuje nam ta pora roku. W związku z tym dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wykorzystują ich dostępność do zabaw, smakowania i wykonywania z nich różnych prac plastycznych.
Pamiętając o walorach smakowych, ale i zdrowotnych, Świetliczaki wspólnie z wychowawcą przygotowały soki z warzyw i owoców rodzinnych oraz egzotycznych. Poznawały walory smakowe i zdrowotne poszczególnych warzyw i owoców. Wcześniej bawiły się w zgadywanki, jedynie za pomocą zmysłu dotyku rozpoznając ukryte warzywa. Doskonaliły również pamięć podczas zabawy w „memory” do której służyły rozmaite skarby jesieni.
Czytana literatura dziecięca przybliżyła dzieciom historię przybycia ziemniaków na ziemię Polski. Same ziemniaki natomiast posłużyły do stworzenia przezabawnych stworków i prac plastycznych wykonanych ziemniaczanymi pieczątkami. Jesień wcale nie musi być nudna!

mgr Teresa Białaszewska
mgr Marta Górska-Szczotkowska
WYCIECZKA DO LASU NA WESOŁO :)
WYCIECZKA DO LASU NA WESOŁO :)Czwartek 20 października był dla uczniów klasy II a i II b dniem niezwykłym, ponieważ wybraliśmy się do lasu. Nie była to jednak zwyczajna wycieczka…

Katarzyna Suszko
ZBIÓRKA MAKULATURY I PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK
KONKURS Z NAGRODAMI!!!

ZBIERAMY MAKULATURĘ I PLASTIKOWE NAKRĘTKI

Zapraszam wszystkie chętne osoby
do przynoszenia zważonej: makulatury,
i plastikowych nakrętek
do 21 października 2016 (piątek)
do swojej klasy i wychowawcy.

Dla zwycięzców przewidziane
są nagrody.

ORGANIZATOR:
MAŁGORZATA KOLEŚNIK
Astor kontra „Pięciopsiaczki”
Astor kontra  „Pięciopsiaczki”Czytanie jest jedną z podstawowych umiejętności, jakie dzieci zdobywają w szkole. Książki dostarczają wiedzy i informacji, ćwiczą koncentrację i skupienie, wzbogacają język i słownictwo. Poprawiają też humor i odstresowują. W środę, podczas czytania książki Wandy Chotomskiej pt. „Pięciopsiaczki”, odwiedził nas miły i puchaty gość, Astor. Zabawom i pieszczotom nie było końca! Przy tej okazji dzieci powtórzyły wiadomości na temat budowy psa, dowiedziały się, jak należy opiekować się szczeniakami i dorosłymi psami, poznały rasę czworonożnego gościa. Uczniowie klasy IIa z radością sięgnęli po lekturę, aby poznać dalsze przygody „Pięciopsiaczków” i na długo zapamiętają tę wesołą lekcję!

Wioletta Żurawska
ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM…
ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM…W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy II b przystąpili do Ogólnopolskiego programu „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Projekt powstał w odpowiedzi na coraz większy problem, jakim jest nadwaga i otyłość pojawiające się już wśród dzieci w wieku szkolnym, a nawet wcześniej...

Katarzyna Suszko
Gimnazjada Gminna - Unihokej
Dziewczęta z naszego Gimnazjum wspaniale rozpoczęły tegoroczną rywalizację sportową, zdobywając tytuł Mistrza Gminy w Unihokeju. Rówieśniczki ze Strzebielina oraz z Łęczyc musiały "przełknąć gorycz porażki". Nasi chłopcy uplasowali się na II miejscu, za kolegami ze Strzebielina. III miejsce zajęli gospodarze turnieju - reprezentacja Łęczyc.
Agata Syldatk
W TEATRZE LALKI...
W TEATRZE LALKI...18 października 2016 r. grupa pięcio- i sześciolatków oraz uczniowie klasy I i II b wraz z wychowawczyniami wybrali się do Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku na spektakl pt. „Piękna i Bestia” ...

Katarzyna Suszko
Najładniejsze portrety nauczycieli wybrane!
Najładniejsze portrety nauczycieli wybrane!Podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej
14 października ogłoszono wyniki pierwszego w tym roku szkolnego konkursu plastycznego na najładniejszy portret nauczyciela organizowanego od kilku lat przez Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej. Oto zwycięzcyUśmiech (...)!

opiekunowie SU SP (K. Zając, K. Suszko, T. Nowocień)
ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ - TO BYŁ WYJĄTKOWY DZIEŃ
ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ - TO BYŁ WYJĄTKOWY DZIEŃDo uroczystości ślubowania uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się bardzo sumiennie. Ćwiczyli dykcję, melodie piosenek oraz wyjaśniali tekst składanej przysięgi. Gdy nadszedł upragniony dzień, uczniów i rodziców rozpierała duma. Zaproszeni goście: Pani Wójt Bożena Pruchniewska, Pani Inspektor Iwona Reszka, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Barbara Matyszewska, uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami z zainteresowaniem obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez pierwszoklasistów.

Pani dyrektor po złożonej przysiędze pasowała każde dziecko na UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO- to była wyjątkowa chwila.

Serdecznie dziękujemy za urocze prezenty: p. Dyrektor, p. Wójt, uczniom klas IIIb i IIc i oczywiście Rodzicom za to, że byliście i za słodki poczęstunek.

Było super!!!

Uczniowie kl. 1 z wych. A. Ropelą
Najpiękniejszy Kotylion
Najpiękniejszy KotylionZapraszamy do udziału w konkursie, który ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.
Organizatorem konkursu jest GIKiB w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie.
Konkurs polega na wykonaniu kotylionów w barwach narodowych. Technika wykonania prac jest dowolna. Każdy uczestnik może zrobić maksymalnie dwa kotyliony. Każdy kotylion powinien być zaopatrzony w metryczkę: imię i nazwisko, wiek (klasa), nazwa i adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna. Prace należy przynosić do biblioteki szkolnej do czwartku 27 października.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 11 listopada 2016 r. w Bożympolu Wielkim podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości.

nauczyciele bibliotekarze:
K. Suszko
K. Zając
D. Milewczyk

MUFFIKOWE ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ W III A
MUFFIKOWE ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ W III AUczniowie klasy III a doskonale wiedzą, że w Dzień Edukacji Narodowej swoje święto obchodzą nie tylko nauczyciele, ale wszyscy pracownicy szkoły.

Postanowili, więc przygotować słodkie niespodzianki, czyli muffinkowe babeczki, które wraz z życzeniami między innymi zadowolenia z wykonywanej pracy, optymizmu, cierpliwości i uśmiechu każdego dnia wręczyli nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji.

W tym przypadku powiedzenie „gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść” nie sprawdziło się, ponieważ wszystkie dzieci zaangażowały się w przygotowanie masy na babeczki. Młodzi kucharze z ochotą kroili i mieszali składniki, niektórym łakomczuszkom zdarzyło się nawet spróbować surowego ciasta i stwierdzić, że takie też jest pyszne, co potem potwierdzili obdarowani:-)

Małgorzata Koleśnik

Wycieczka klas piątych….
Wycieczka klas piątych….Dnia 28 września odbyła się wycieczka klas piątych do Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni.

Opracowała Irena Wejer
Akcja „Sprzątania Świata”
Zespół Szkół Uczniowie Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim, jak co roku zaangażowali się w Akcję „Sprzątania Świata”. Dnia 16 września 2016 r. już od rana obserwowaliśmy uczniów zbierających śmieci wokół terenu szkoły. W akcję zaangażowali się nawet ci najmłodsi, czyli klasy przedszkolne. Pod opieką nauczyciela, uzbrojeni w rękawiczki i worki wypatrywali najmniejszych śmieci. Wszyscy pamiętali o zasadach bezpieczeństwa i pracowali z ochotą. Pomimo systemowych zmian wprowadzonych przez samorządy w sektorze odpadów, śmieci ciągle szpecą nasze otoczenie. Zebraliśmy około 1510 litrów śmieci. Akcję przeprowadzono przy współpracy z Nadleśnictwem Strzebielino z siedzibą w Luzinie, za co serdecznie dziękujemy. W świadomości nas wszystkich rodzi się myśl: śmieci się walają po naszych osiedlach bo ktoś nie wrzucił ich do kosza! Może za rok będzie ich mniej? Może podniesie się nasz poziom kultury? Może zechcemy upominać się nawzajem i kształtować właściwe postawy dbałości o estetykę otoczenia…..

Opracowała Irena Wejer
II WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY pt. MALOWAŁA JESIEŃ…
II WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY pt. MALOWAŁA JESIEŃ…Świetlica szkolna zaprasza do udziału w wojewódzkim konkursie uczniów klas I-wszych i IV –tych SP w Bożympolu Wielkim.
Organizatorem konkursu jest SP Nr 10 w Rumii.

Format pracy: A3 lub A4, forma płaska
Technika dowolna: malarstwo, rysunek , grafika, collage oraz techniki mieszane za wyjątkiem technik przestrzennych i przyklejanych elementów takich jak piasek, muszelki, ziarna zbóż itp.

Wychowawcy świetlicy wyłonią po 5 najlepszych prac z każdej kategorii wiekowej i przekażą do oceny powołanej przez organizatora komisji.
Kryteria oceny to prezentacja tematu, samodzielność, walory artystyczne, oryginalność, estetyka.
Prace wykonane indywidualnie należy dostarczyć wychowawcom świetlicy szkolnej do 21.10.2016 roku.

Życzymy sukcesów:
Wychowawcy świetlicy
mgr Teresa Białaszewska
mgr Marta Górska-Szczotkowska„SPACERUJĄCE KOTY”. Konkurs plastyczny dla dzieci z klas 0-VI SP
„SPACERUJĄCE KOTY”. Konkurs plastyczny dla dzieci z klas 0-VI SPŚwietlica szkolna zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „SPACERUJĄCE KOTY”. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni.
Tematyka pracy: koty z nieograniczoną wyobraźnią i fantazją