ZESPÓŁ SZKÓŁ
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
DLA RODZICÓW
i-DZIENNIK
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
WOLONTARIAT
ZBIÓRKI/AKCJE EKOLOGICZNE
SPORT
KOŁA DZIENNIKARSKIE
CHÓR
FOTO-GALERIA
FILMOTEKA
KFF-LOREM IPSUM
MISTRZOWIE KODOWANIA
WYDARZENIA SZKOLNE
KONKURSY
SPOTKANIA Z RODZICAMI
KALENDARZ SPORTOWY
KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW I RODZICÓWUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 01 września 2016r. wg następującego porządku:

- godz. 8.00 -msza św. z udziałem pocztów sztandarowych,

- godz. 9.00 - uroczysta akademia na sali gimnastycznej,

- ok. godz. 9.30 –spotkanie uczniów i rodziców z wychowawcami klas.

W tym roku wyjątkowo ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej odbędzie się w późniejszym terminie.

Danuta Milewczyk
Dyrektor Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim

WYCIECZKA DO KINA
WYCIECZKA DO KINA21 czerwca uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami wybrali się do Multikina w Gdyni na film pt. "Alicja po drugiej stronie lustra". Film jest kontynuacją przygód "Alicji w Krainie Czarów", a jego główne przesłanie to: "przeszłości nie można zmienić, ale można się z niej wiele nauczyć". Po seansie uczniowie zwiedzili nabrzeże portowe i podziwiali zacumowane przy nim jednostki pływające. Odwiedzili również gdyńską marinę.

Joanna Tasior
RAJD KLAS CZWARTYCH DO ŚWIETLINA
RAJD KLAS CZWARTYCH DO ŚWIETLINAW poniedziałek, 6 czerwca br., odbył się rajd rowerowy uczniów klas IVa i IVb z udziałem rodziców i wychowawców. Nad bezpieczeństwem dodatkowo czuwali członkowie lokalnej drużyny kolarskiej TA KO Team. Wycieczka miała na celu integrację uczniów, podziwianie krajobrazów oraz edukację w zakresie przyrody i historii. Trasa prowadziła do Świetlina, małej wsi kaszubskiej położonej pośród lasów Puszczy Wierzchucińskiej. Miejscowość ta celowo znalazła się w programie naszego rajdu, ponieważ znajdowała się w lutym 1945 roku na trasie marszu śmierci więźniów obozu zagłady w Konzentrationslager Stutthof – niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego utworzonego na anektowanych terenach Wolnego Miasta Gdańska w miejscowości Sztutowo, 36 km od Gdańska.

Opracowała: Irena Wejer
UWAGA DINOZAURY! DRUGOKLASISCI NADCHODZĄ:-)
UWAGA DINOZAURY! DRUGOKLASISCI NADCHODZĄ:-)22 czerwca uczniowie klas drugich pojechali na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Łebie. W otoczeniu nadmorskiej przyrody dzieci poznawały dinozaury oraz inne stworzenia w skali 1:1. Gigantyczne figury prehistorycznych zwierząt robiły wrażenie.
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
Zespół Szkół
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCYCH

W ZESPOLE SZKÓŁ W BOŻYMPOLU WIELKIM

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017W roku szkolnym 2016/2017, szkoła w ramach dotacji rządowej zapewnia podręczniki i materiały ćwiczeniowe do klas I-V szkoły podstawowej oraz I-II gimnazjum. Rodzice zakupują podręczniki do religii we wszystkich klasach oraz podręczniki i materiały ćwiczeniowe do oddziału przedszkolnego, klas VI oraz III gimnazjum. Materiały ćwiczeniowe do oddziału przedszkolnego pięciolatków zostaną ustalone na zebraniu z nauczycielem we wrześniu.
Danuta Milewczyk

Klasa 0
Klasa VI
Religia Szkoła Podstawowa


Klasa III gimnazjum UWAGA! POPRAWIONA WERSJA! POPRZEDNIA JEST BŁĘDNA!
Religia Gimnazjum
Pierwszaki w Gminnej Instytucji Kultury
Pierwszaki w Gminnej Instytucji KulturyWyjazdy krótsze i dłuższe w czasie roku szkolnego… Czy to nie wspaniałe i atrakcyjne przerwy w szkolnej codzienności? Co roku uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami planują wyjazdy turystyczne i wycieczki edukacyjne. Dzięki tym wyjazdom zdobywają nowe wiadomości i doświadczenia, poznają piękno ojczystego krajobrazu i bogatą historię naszego kraju. Wycieczki edukacyjne to często także wyjazdy do instytucji kultury: kina, muzeum czy teatru, ale nie tylko…


wychowawca klasy I b
Katarzyna Suszko

Integracyjne ognisko klasy I b
Integracyjne ognisko klasy I bDzięki gościnności dziadków naszego ucznia pierwszaki z klasy I b w poniedziałek 20 czerwca spędziły czas na wspólnej zabawie i grach, które sprawiły wszystkim wiele radości. Hitem był drewniany domek, o panowanie nad którym toczyliśmy wojny Z przymrużeniem oka Po bieganiu, skakaniu, zabawach z chustą animacyjną i huśtaniu się na hamaku apetyt wszystkim dopisywał Z przymrużeniem oka Gospodarze przygotowali ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski. Pierwszoklasiści zjedli je ze smakiem.

Wspaniale spędziliśmy ten dzień Z przymrużeniem oka Bardzo dziękujemy Państwu Drwięga za gościnę Uśmiech .

wychowawca klasy I b
Katarzyna Suszko

Pomoc Mierzona Kilometrami
Pomoc Mierzona Kilometrami
19 czerwca ruszyła kolejna edycja akcji Pomoc Mierzona Kilometrami. Jest to ogólnopolska akcja społeczna, dzięki której będąc aktywnym robimy coś dla siebie
i jednocześnie pomagamy podopiecznym
Fundacji TVN Nie jesteś sam.

"Jeśli biegasz, jeździsz na rowerze, rolkach, uprawiasz sport na wózku lub po prostu spacerujesz – możesz pomagać! Wyznacz sobie cel, dołącz do akcji
i pamiętaj – mierz wysoko!" - tak zachęcają do udziału organizatorzy, a szczegóły znajdują się tutaj: Link

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie http://kilometrami.pl (Link) "Uczestnikiem akcji może być każda osoba fizyczna powyżej 13 roku życia, która zaakceptowała regulamin, dysponuje aparatem telefonicznym z zainstalowaną aplikacją Endomondo Sports Tracker, dokonała rejestracji na stronie internetowej aplikacji: www.endomondo.com/signup oraz przyłączyła się do Rywalizacji/ Challenge: Pomoc Mierzona Kilometrami."

Pamiętajmy, że WARTO POMAGAĆ!

Joanna Tasior
Lekcje przyrody
Lekcje przyrodyNa lekcjach przyrody często prowadzimy obserwacje. Za nami obserwacja krajobrazu polodowcowego, rzeki Łeby, lasu , łąki, pobliskiej hodowli ryb. Łatwiej zapamiętać treści, gdy można dany obiekt przyrodniczy zobaczyć w terenie oraz dotknąć. Na każdej wycieczce można zadawać pytania i dowiedzieć się ciekawych informacji. To wszystko już za nami. Powracamy do tych lekcji poprzez fotografie i zapisy w pamięci. Nasze emocje sprawiają, że gromadzimy znacznie więcej wiadomości w naszych mózgach i często do nich sięgamy….

Opracowała: Irena Wejer

„O królewnie Wełence”
„O królewnie Wełence” Internetowy Teatr TVP dla szkół, to nowatorska inicjatywa wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką do jak największej liczby młodych widzów. Odbiorcą teatralnych wydarzeń są uczniowie szkół, zwłaszcza tych, które są oddalone od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkunastotysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

16 czerwca uczniowie klas I-III mieli okazję obejrzeć przedstawienie Śląskiego Teatru Lalki i Aktora w Katowicach pt. „O królewnie Wełence”. Sztuka inspirowana baśnią Marii Krüger „Apolejka i jej osiołek” była pełną wdzięku, zabawną i pogodną historią o miłości. Inscenizacja zrealizowana z dystansem i dużym poczuciem humoru, łączyła konwencję żywego planu z lalkami. Piosenki, których w spektaklu było sporo, na pewno zapadną dzieciom w pamięci. Udział w takich przedstawieniach to dla uczniów świetna okazja, by odkryli w sobie zainteresowania sztuką teatralną i artystyczne pasje.

Wioletta ŻurawskaKiermasz używanych podręczników
Kiermasz używanych podręcznikówW przyszłym tygodniu odbędzie się w bibliotece kiermasz używanych podręczników.

Można sprzedawać następujące podręczniki:
podręczniki do religii we wszystkich klasach szkoły podstawowej i gimnazjum,
podręczniki do klasy VI SP i III gimnazjum.

Na wewnętrznej okładce podręczników przeznaczonych na sprzedaż proszę zapisać ołówkiem wycenę, imię i nazwisko ucznia sprzedającego. Wycenione i podpisane podręczniki należy przynosić do biblioteki szkolnej.


n-le bibliotekarze
„Witaminowe abecadło” – występ dzieci ze świetlicy
„Witaminowe abecadło” – występ dzieci ze świetlicyNaturalne witaminy
lubią chłopcy i dziewczyny.
Bo najlepsze witaminy to owoce i jarzyny.

Wychowawca świetlicy: Jolanta Kaźmierczak
DZIEŃ RODZINY W KLASIE I a i I b…
DZIEŃ RODZINY W KLASIE I a i I b…Rodzina to największy skarb dla dziecka. Wpływa na rozwój osobowości dziecka, kształtuje jego wartości i postawy. Kontakt z mamą, tatą i rodzeństwem jest dla dziecka źródłem wzorców zachowań przenoszonych na inne środowiska, w których funkcjonuje.
Dlatego też w czwartek 9 czerwca uczniowie klasy I a i I b zaprosili swoich najbliższych na Dzień Rodziny, który odbył się na placu wiejskim przy naszej szkole.(...)

Wychowawca klasy I b
Katarzyna Suszko


Podsumowanie Scratch
Podsumowanie ScratchUczniowie z klasy I b uczęszczający na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne zrealizowali w roku szkolnym 2015/2016 cykl zajęć dotyczących programowania w środowisku Scratch 2.0 w ramach Programu „Mistrzowie Kodowania”.Katarzyna Suszko

IV Festiwal Piosenki Helen Doron
Zespół SzkółIV Festiwal Piosenki Helen Doron odbył się 04.06.2016r. na plażowej scenie przy klubie Atelier w Sopocie. Liczył on ponad 200 uczestników. Rywalizowało ze sobą kilkanaście zespołów w różnych kategoriach wiekowych ze szkół językowych Helen Doron na Pomorzu.
Wejherowski oddział w kategorii „teen” zaśpiewał piosenkę pt. „Summer Jobs”, która znajduje się w podręczniku tego kursu i została napisana przez córkę założycielki tej szkoły – Ellę Doron.
Wielkim zainteresowaniem cieszyło się wykonanie piosenki "Hello my world" przez wszystkich nauczycieli kursu.
Całej "imprezie" towarzyszyła maskotka Helen Doron - przyjazny kangur Kangi, z którym można było zrobić sobie zdjęcie.
Po wszystkich występach w oczekiwaniu na werdykt jury każdy uczestnik dostał pudełko baniek mydlanych. Rozdmuchane przez nas bańki po chwili rozprzestrzeniły się nad sopocką plażą Uśmiech Chyba pobiliśmy rekord Guinessa Z przymrużeniem oka

Festiwal podsumowano wręczeniem medali dla uczestników oraz wyróżnień w kategorii: "Najlepsze wykonanie", "Najlepsza choreografia" i "Najlepsze Kostiumy". Każdy zakończył ten już czwarty festiwal z uśmiechem na twarzy i medalem na piersi.

Dagmara Trepczyk kl. IB gim.
________________________________________________________
Gratulacje od wychowawcy i nauczyciela j.ang.
Maciej Białaszewski
MAMO, TATO – „MAŁY EUROPEJCZYK O TYM WIE…”
Są takie dni w klasowym kalendarzu, których pominąć nie wolno! To Święto Mamy i Taty, oczywiście. Z tej okazji 31 maja uczniowie klasy 2 a zaprosili swoich rodziców na wyjątkową uroczystość.
Projekt gimnazjalny "Cyfrowo o przeszłości, (...)"
Zespół SzkółDziś (08.06.2016r.) uczniowie naszego Gimnazjum prezentowali efekt całorocznej pracy nad wykonaniem kopii cyfrowych, szkolnych kronik, zaczynając od najstarszej z 1945 roku, prowadzonej zaraz po zakończeniu II Wojny Światowej.
Zachęcamy do obejrzenia krótkiej prezentacji z fragmentami wybranych kronik i wydarzeń.

Maciej Białaszewski
opiekun projektu
opiekun KFF-LOREM IPSUM
BEZPIECZNE WAKACJE
BEZPIECZNE WAKACJE Śladem lat ubiegłych nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje. Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu. Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Już wkrótce wychowawcy przeprowadzą ciekawe zajęcia w oparciu o scenariusze dostosowane do kategorii wiekowej udostępnione przez organizatorów akcji.
20-lecie nadania Szkole Podstawowej imienia Janusza Kusocińskiego
20-lecie nadania Szkole Podstawowej imienia Janusza Kusocińskiego
,,A Ty wciąż żyjesz w nas, w naszych słowach, w naszym wspomnieniu, w Twoim ostatnim okrążeniu..."


1 czerwca obchodziliśmy XX rocznicę nadania szkole podstawowej imienia olimpijczyka Janusza Kusocińskiego - najszybszego ogrodnika świata, prekursora nowoczesnych metod treningowych, mistrza olimpijskiego, wicemistrza Europy, dziesięciokrotnego mistrza kraju. Największe zwycięstwo odniósł jednak nad własną słabością. Do końca nieugięty - na bieżni, na polu walki i w izbie kaźni.


Dokładnie dwadzieścia lat temu - 1 czerwca 1996 roku patronem szkoły została ta wspaniała postać, godna naśladowania, której postawa życiowa wciąż nas motywuje do podejmowania coraz to nowych wyzwań...

TWARDZIAK
Natalia Liss
Dominika Przygocka
Zakończenie VI Edycji INSTA.LING dla szkół [2016]
Zakończenie VI Edycji INSTA.LING dla szkół [2016]Już w czerwcu skończy się kolejna edycja programu wspomagającego nauczanie, m.in. języka angielskiego, niemieckiego i polskiego - Insta.Ling dla szkół. Pragniemy przekazać Państwu i uczniom wiadomość od organizatorów w związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego.

WIADOMOŚĆ OD ORGANIZATORÓW:

"VI Edycja zakończy się z końcem czerwca. Oznacza to, że konta szkolne uczniów i konta nauczycieli przestaną być aktywne.
Z kont uczniów znikną również wszystkie słówka, które nauczyciele przydzielili w drugim semestrze. W związku z tym, na kontach uczniów pojawiła się informacja o możliwości zachowania słówek dzięki wykupieniu pakietu słówek dodatkowych. Jeżeli Wasi uczniowie posiadają konta rodzinne i podpięte do nich konta szkolne, a ich rodzice wykupią przynajmniej jeden pakiet (w tym ten za 10 zł), słówka od nauczyciela przyznamy im na zawsze, do powtórek.
Konta rodzinne działają niezależnie od programu szkolnego. Będą aktywne przez wakacje, są aktywne teraz i mogą z nich korzystać w sposób ciągły wszyscy domownicy, również rodzice i rodzeństwo uczniów uczestniczących w programie."

Przypominamy, że korzystanie z programu Insta.Ling dla szkół w ramach poszczególnych przedmiotów jest całkowicie darmowe. Ani szkoła, ani nauczyciele NIE zmuszają Państwa oraz uczniów do wykupowania jakichkolwiek pakietów słówek. Mogą to Państwo zrobić niezależnie i w ramach własnych potrzeb.

Maciej Białaszewski
n-l. j. ang.