ZESPÓŁ SZKÓŁ
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
DLA RODZICÓW
i-DZIENNIK
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
WOLONTARIAT
ZBIÓRKI/AKCJE EKOLOGICZNE
SPORT
KOŁA DZIENNIKARSKIE
CHÓR
FOTO-GALERIA
FILMOTEKA
KFF-LOREM IPSUM
MISTRZOWIE KODOWANIA
WYDARZENIA SZKOLNE
KONKURSY
SPOTKANIA Z RODZICAMI
KALENDARZ SPORTOWY
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLASACH III W PARASZYNKU
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLASACH III W PARASZYNKUWe wtorek 20 czerwca uczniowie klas III a, b, i c z wychowawczyniami i rodzicami spędzili miłe popołudnie na leśnej polanie w Paraszynku. W ten przyjemny i aktywny sposób zakończyliśmy i pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017.

Dzieci beztrosko bawiły się pod okiem animatorów, którzy w swoim programie mieli zabawy z chustą animacyjną, zabawy taneczne, rozgrywki sportowe na wesoło, konkursy z nagrodami, czy malowanie buziek. Jednak największą atrakcją i zainteresowaniem cieszyła się ogromna dmuchana zjeżdżalnia, z której to dzieci korzystały do woli.

W między czasie rodzice przygotowali kiełbaski na grillu oraz słodki poczęstunek dla wszystkich. Dzień pełen słońca i zabaw z pewnością podobał się dzieciom, a wspólne biesiadowanie umocniło więzi rodzinne.

P.S. Podziękowania dla rodziców za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu zakończenia roku szkolnego klas III w Paraszynku.

Małgorzata Koleśnik

PODSUMOWANIE I ETAPU EDUKACJI I POŻEGNANIE W KLASIE III A
PODSUMOWANIE I ETAPU EDUKACJI I POŻEGNANIE W KLASIE III ADnia 19 czerwca uczniowie klasy III a zaprosili rodziców na uroczyste podsumowanie I etapu edukacji. Program artystyczny był niespodzianką, jak również słodki poczęstunek przygotowany przez dzieci pod opieką wychowawcy.
Konkurs na "Super Klasę" rozstrzygnięty!
Konkurs na "Super Klasę" rozstrzygnięty!We wrześniu 2016r. Samorząd Uczniowski Gimnazjum ogłosił konkurs na "Super Klasę". Ocenie poddawane były klasowe gazetki tematyczne, czytelnictwo oraz zaangażowanie w inicjatywę SU pod nazwą "Pogotowie koleżeńskie", w ramach którego gimnazjaliści spotykali się z młodszymi kolegami aby dzielić się z nimi swoją wiedzą. Z wielką radością informuję, że puchar przechodni, który stał będzie przez najbliższy rok szkolny w gablocie, dyplom, słodkie upominki oraz tytuł SUPER KLASY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 otrzymuje klasa IIIa wraz z wychowawcą p. Marleną Piosik! Serdecznie gratuluję! Zachęcam wszystkich do brania udziału w konkursach Samorządu Uczniowskiego i brania udziału w naszych inicjatywach.
opiekun SU Gimnazjum Beata Kowalska
ŚWIETLICA WITA LATO
ŚWIETLICA WITA LATOLato już zawitało w naszej świetlicy. Dzieci przywitały je zgodnie z właśnie poznaną tradycją ludową „SOPÓTKI”. Zwyczaj ten obchodzony jest w nocy z 21 na 22 czerwca i zwany jest też nocą świętojańską. Właśnie wtedy obrzędowo rozpoczynało się lato. W ten dzień kobiety oczyszczały wodę w źródłach, ozdabiając je wieńcami i wrzucając je do wody. Wianki te powinno wić się z siedmiu ziół. My jednak zapletliśmy wianki z kwiatów polnych i łąkowych. Wszystkie dziewczynki w wiankach wyglądały uroczo.
Teresa Białaszewska
Marta Górska-Szczotkowska
WSKAZÓWKI STRAŻY POŻARNEJ DLA UCZNIÓW Z OKAZJI PROMOWANIA BEZPIECZNYCH WAKACJI
WSKAZÓWKI STRAŻY POŻARNEJ DLA UCZNIÓW Z OKAZJI PROMOWANIA BEZPIECZNYCH WAKACJIWakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami. Jeszcze kilka dni i rozpocznie się upragniony czas wolny. Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów również podczas wakacji , kontynuując tradycję przystąpiliśmy do programu BEZPIECZNE WAKCJE. Wychowawcy przeprowadzili w klasach zajęcia według promowanych scenariuszy zajęć. Psycholog szkolny wraz z Samorządem Gimnazjum dodatkowo przygotowali apel porządkowy podsumowujący program. Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy do nas przedstawiciela Powiatowej Straży Pożarnej w Wejherowie st. kpt. Marka Kąkol. Pan Marek z pełnym zaangażowaniem i niezwykłym profesjonalizmem opowiadał dzieciom i młodzieży o niebezpieczeństwach związanych z pożarami lasów, burzami oraz gwałtownymi ulewami. Wystąpienie pana strażaka urozmaicona została bardzo pouczającą prezentacją multimedialną, która pomogła uczniom gimnazjum skoncentrować się na omawianych zagadnieniach. Uczniowie SP z kolei wzięli udział w quizie wiedzy o bezpieczeństwie – pytania wyświetlone na kolorowej prezentacji wraz z nagrodą za poprawną odpowiedź w postaci cukierka zachęciły dzieci do aktywnego udziału w zabawie. Pytania dotyczące bezpieczeństwa pomogły dzieciom utrwalić nabyte wiadomości, a nas nauczycieli upewniły, że wszystkie dzieci znają zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego i że wszystkie dzieci wrócą do szkoły zdrowe i wypoczęte pierwszego września.

Marta Górska-Szczotkowska
Beata Kowalska
KONKURS NA PLAKAT „BEZPIECZNE WAKACJE” ROZSTRZYGNIĘTY!
KONKURS NA PLAKAT „BEZPIECZNE WAKACJE” ROZSTRZYGNIĘTY!Dziękujemy wszystkim klasom, które wzięły udział w konkursie. Konkurs miał na celu promowanie bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas wakacji i był elementem realizacji programu BEZPIECZNE WAKACJE. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej pomysłowości oraz staranności z jaką uczniowie wykonali plakaty. Prace ocenione zostały pod kątem estetyki, pomysłu oraz wagi przekazywanych treści bezpieczeństwa. Zwyciężyli ex aequo klasa IIIb SP oraz klasa II a SP. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę lody owocowe. Wyróżnione zostały również klasy IIIc oraz IIIa Sp. Każdy uczeń z wyróżnionych klas otrzymał słodki upominek.

Marta Górska-Szczotkowska
Marlena Piosik
II miejsce Leny Chojnackiej w ogólnopolskim konkursie plastycznym!!!
II miejsce Leny Chojnackiej w ogólnopolskim konkursie plastycznym!!!Wyjątkowo zdolny świetliczak – uczennica klasy Ia, Lena Chojnacka , uzyskała II miejsce w kategorii klas pierwszych w I Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla wychowanków świetlic szkolnych pt. „Moje ulubione zwierzę”. Zwycięska praca przedstawiała konia pasącego się na łące.
Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunowie konkursu,
Teresa Białaszewska,
Marta Górska-Szczotkowska

Konkurs Moje Bezpieczne Wakacje 2017
Konkurs Moje Bezpieczne Wakacje 2017W tym roku konkurs Moje Bezpieczne Wakacje 2017 - (Nie)znane atrakcje mojego regionu - promuje bezpieczeństwo poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu. Zwiedzanie często niedocenianych regionalnych atrakcji turystycznych to alternatywa wobec nudy, która może się przytrafić także w wakacje. Jest to także doskonała okazja na promowanie lokalnych skarbów - atrakcji turystycznych - w skali ogólnopolskiej.
Nagrody: Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody niespodzianki, między innymi - komputer przenośny typu tablet!
Prace konkursowe: prace plastyczne wykonane techniką fotografii.
Pracami konkursowymi mogą być w szczególności fotografie obiektów, miejsc, ale także tradycyjnych plac plastycznych odnoszących się do tematu konkursu.
Temat pracy: "Moje bezpieczne wakacje 2017" - (Nie)znane atrakcje mojego regionu.
Kto może wziąć udział?: dzieci i młodzież do 17 roku życia
Konkurs jest podzielony na trzy kategorie wiekowe:
a) I kategoria – dzieci w wieku do 7 lat,

Fajne II dzieci w wieku 8 – 12 lat,
c) III młodzież w wieku 13 – 17 lat.
Format prac: fotografia zapisana w pliku jpg, jpeg, o wielkości do 10MB

Jak przesłać pracę: przez elektroniczny KUPON KONKURSOWY - udostępniony od 18 czerwca na stronie bezpiecznewakacje.pl umożliwi przesłanie pliku z pracą konkursową
lub w wyjątkowych sytuacjach na płycie CD/DVD/PENDRIVE/karcie pamięci SD listownie wraz z Kuponem Konkursowym (ostatnia strona regulaminu konkursu) na adres:

Bezpieczne Wakacje
ul. Gorkiego 7
70-390 Szczecin

z dopiskiem MOJE BEZPIECZNE WAKACJE 2017
Do pracy przesyłanej pocztą należy dołączyć wydrukowany kupon konkursowy.
Do kiedy przesyłać prace: do 30 września 2017 Decyduje data wpływu.

Wszystkie dzieci nasze są…
Wszystkie dzieci nasze są…Już po raz szósty na leśnej polanie w Paraszynku spotkały się sześciolatki - przedszkolaki z gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Organizatorem Gminnego Festynu był po raz kolejny Zespół Szkół w Bożympolu Wielkim, a gośćmi specjalnymi byli wójt Gminy Łęczyce Pan Piotr Wittbrodt, wicedyrektor Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim Pani Aleksandra Ropela oraz Pani Justyna Semak – Wenta.

Małgorzata Pacek

Ortograficzne Łamigłówki - finał
Ortograficzne Łamigłówki - finał7 czerwca br. uczennice naszej szkoły - Kornelia Lesner oraz Patrycja Wołoszynek (jako laureatki etapu międzyszkolnego „Ortograficznych Łamigłówek”) wzięły udział w finale Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Ortograficznych Łamigłówek”, który odbył się w Gdańsku. Dzielnie stawiły czoła niełatwej polskiej ortografii i wywalczyły 8 miejsce Uśmiech.
Serdecznie gratulujemy!!!

Katarzyna Suszko

Jedziemy na wycieczkę!
Jedziemy na wycieczkę!W zawrotnym tempie zbliża się koniec roku szkolnego, a z nim wymarzone wakacje. Jest to czas, kiedy uczniowie wielu klas wyjeżdżają na bliższe i dalsze wycieczki. Uczniowie klasy II a zaplanowali na ten rok wycieczkę do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. (...)

Wychowawcy klasy:
Wioletta Żurawska i Daria Labudda

DZIEŃ RODZINY W KLASIE II b
DZIEŃ RODZINY W KLASIE II bRodzina to największy skarb dla dziecka. Wpływa na rozwój osobowości dziecka, kształtuje jego wartości i postawy. Kontakt z mamą, tatą, rodzeństwem oraz dziadkami jest dla dziecka źródłem wzorców zachowań przenoszonych na inne środowiska, w których funkcjonuje.

Dlatego też w środę 14 czerwca uczniowie klasy II b zaprosili swoich najbliższych na Dzień Rodziny, który odbył się pod wiatą w Paraszynku. (...)


Wychowawczyni klasy II b
Katarzyna Suszko
SUKCESY UCZNIÓW W WIELKIM MARATONIE CZYTELNICZYM
SUKCESY UCZNIÓW W  WIELKIM MARATONIE CZYTELNICZYMW roku 2016/ 2017 w Wielkim Maratonie Czytelniczym uczestniczyło 3 tysiące 595 dzieci ze 132 szkół z województwa pomorskiego oraz z 1 szkoły z Poznania i 2 szkół z woj. warmińskomazurskiego.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na liście finalistów znalazły się 3 osoby z klasy II b – Lena Czekała, Grzesiu Liss i Jagoda Waszkinel.
Z klas starszych Joanna Liss otrzymała tytuł laureata, a Oliwia Bereza wyróżnienie.
Uczniowie Ci zostali zaproszeni na uroczystą Galę, która odbędzie się 19 czerwca w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku .

Gratulujemy im bardzo serdecznie!

Katarzyna Suszko
Katarzyna Zając

Książki, książki i jeszcze raz książki!
Książki, książki i jeszcze raz książki!Książki, książki i jeszcze raz książki – to temat przewodni wycieczki, na jaką udali się uczniowie klasy IIb w czwartek 8 czerwca 2017 r. pod opieką swojej wychowawczyni oraz swoich mam. (...)

Wychowawczyni klasy II b
Katarzyna Suszko

"Podróże po Polsce"...
"Podróże po Polsce"...Zbliżają się wakacje – czas wycieczek, wędrówek, podróży, na które każdy czeka z niecierpliwością…
W związku z tym, we wtorek 6 czerwca , dzięki uprzejmości Pani Danuty Stacheckiej bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Bożympolu Wielkim, uczniowie klasy II b odbyli ciekawą podróż po Polsce...


Katarzyna Suszko
GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII” DLA UCZNIÓW KLAS III
GMINNY  KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII”  DLA UCZNIÓW KLAS III30 maja 2017 r. w szkole w Łęczycach odbył się gminny konkurs ortograficzny dla klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Szymon Kwidzyński z klasy III a, Julia Jóskowska z klasy III b i Anna Łangowska z klasy III c.
Do konkursu przystąpiło razem 10 uczniów z terenu naszej gminy. Każdy z uczestników konkursu napisał test złożony z 10 zadań. Wśród nich trzeba było między innymi wykazać się zadaniami polegającymi na: utworzeniu zdań pytających, rozkazujących i oznajmujących z rozsypanki wyrazowej, uzupełnieniu wyrazów spółgłoskami miękkimi, rozwiązaniu krzyżówki, uzupełnianki zagadkowej „ślimak”, napisaniu przeczenia nie z przymiotnikami, przysłówkami i czasownikami, rozwiązaniu rebusu, uzupełnieniu nazw zwierząt i napisaniu ich w kolejności alfabetycznej.

Nasi uczniowie nie zostali nagrodzeni w konkursie, jednakże jesteśmy z nich bardzo dumni i życzymy sukcesów w kolejnych ortograficznych potyczkach…

szkolny opiekun konkursu :
Katarzyna Suszko

Bezpieczne Wakacje 2017!
Bezpieczne Wakacje 2017!Kolejny rok szkolny dobiega końca, czas więc śladem lat poprzednich dołączyć do akcji Bezpieczne Wakacje!
Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.
Cel zostanie osiągnięty poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów. Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak gminy, szkoły, przedszkola, ośrodki i centra kultury, sportu i rekreacji, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej i inne.
Akcja trwa od 22 maja do 30 września 2017 roku.
Marta Górska - Szczotkowska
Beata Kowalska
Marlena Piosik
Sukces Świetliczaków w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Chrońmy motyle dokąd jeszcze są”.
Sukces Świetliczaków w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Chrońmy motyle dokąd jeszcze są”.Serdecznie gratulujemy Aleksandrze Kunkel z kl. Va, Pawłowi Ropel z kl. II c, Lenie Chojnackiej z kl. I a oraz Oliwierowi Kulig z kl. IV a. Uczniowie zdobyli wyróżnienia w II Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Chrońmy motyle dokąd jeszcze są”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie. Prace wykonanie były pod okiem wychowawców świetlicy – pani Marioli Białaszewskiej i pani Marty Górskiej-Szczotkowskiej. Ponownie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania talentów.

Marta Górska-Szczotkowska
Teresa Białaszewska
KONKURS NA PLAKAT : BEZPIECZNE WAKACJE !
KONKURS NA PLAKAT :   BEZPIECZNE WAKACJE !Pedagodzy i psycholog szkolny ogłaszają konkurs plastyczny na wykonanie klasowego plakatu dotyczącego bezpiecznych wakacji.
Format pracy – min A2
Technika pracy – dowolna
Plakaty zostaną wyeksponowane na holu szkoły i pomogą w propagowaniu bezpieczeństwa podczas wakacji.
Zwycięska klasa otrzyma nagrodę w postaci lodów!!
Zwycięski plakat zostanie umieszczony na stronie szkoły i w gazecie gminnej!
Plakaty należy dostarczyć do 14 czerwca do gabinetu pedagoga i psychologa szkolnego.

Organizatorzy akcji Bezpieczne Wakacje
Marta Górska-Szczotkowska,
Marlena Piosik,
Beata Kowalska
Wycieczka Klasy III gimnazjum
GimnazjumPod opieką wychowawczyni Pani Marleny Piosik oraz sympatycznej Pani Teresy Nowocień w tym roku pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Wycieczka odbyła się w dniach od 9 do 11 maja. Udaliśmy się tam autobusem. Plan wycieczki obejmował bardzo wiele ciekawych miejsc miedzy innymi: Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza, Wilanów, Stadion Legii Warszawa ,Rynek Starego Miasta, Łazienki Królewskie, Kościół św. Jacka, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Fryderyka Chopina, Kolumna Zygmunta, Pomnik Syrenki Warszawskiej, Getto Warszawskie oraz Centrum Nauk Kopernik.

Pierwszego dnia wraz z Panią przewodniczką wybraliśmy się do Zamku Królewskiego. Tam dowiedzieliśmy się wiele interesujących i dotąd nam nie znanych informacji dotyczących tego miejsca. Później przeszliśmy się po Starym Mieście oraz zajrzeliśmy do Kościoła pod wezwaniem św. Jacka. Następnie podziwialiśmy stare budynki i Pomnik Małego Powstańca. Później udaliśmy się do naszego miejsca zakwaterowania, które znajdowało się ok. 40 min od centrum.

Następnego dnia zwiedziliśmy wraz z Panią przewodniczką Wilanów i Łazienki Królewskie. Potem udaliśmy się na małą przejażdżkę autobusem po Warszawie, podczas której pani opowiadała nam o historii i ciekawszych miejscach, które się tam znajdowały. Z okien autobusu widzieliśmy między innymi: budynki Ambasad różnych krajów oraz Pałac Prezydencki. Potem pożegnaliśmy panią przewodnik i poszliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to miejsce, w którym mogliśmy zobaczyć i poczuć się jak nasi rówieśnicy, którzy brali udział w powstaniu. Z muzeum udaliśmy się do Pałacu Kultury, gdzie pojechaliśmy windą na 30 piętro i stamtąd mogliśmy podziwiać panoramę Warszawy. Dłuższą chwilę relaksu zapewniły nam Złote Tarasy .

W ostatni dzień wycieczki udaliśmy się do Centrum Nauk Kopernika, gdzie mogliśmy potraktować naukę jak zabawę. Po tak miło spędzonym czasie pojechaliśmy na Stadion Legii Warszawa. Odwiedziliśmy tam między innymi szatnie, loże Vip-owskie, stadion, salę konferencyjną, loże prasowe oraz dowiedzieliśmy się trochę o historii powstania klubu. Na tej atrakcji zakończyliśmy naszą wycieczkę.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Trudno zwiedzić Warszawę w 3 dni, ale można przez pół tygodnia poczuć jej klimat i zobaczyć jej najważniejsze zabytki. Ze smutkiem żegnaliśmy naszą stolicę. Cieszymy się z tego, że mieliśmy szansę dowiedzieć się czegoś więcej o historii Warszawy i jej zabytkach ale również o tym jak szybko nasza stolica staje się coraz piękniejsza.