ZESPÓŁ SZKÓŁ
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
DLA RODZICÓW
i-DZIENNIK
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
WOLONTARIAT
SPORT
KOŁA DZIENNIKARSKIE
CHÓR
FOTO-GALERIA
MISTRZOWIE KODOWANIA
WYDARZENIA SZKOLNE
KONKURSY
SPOTKANIA Z RODZICAMI
KALENDARZ SPORTOWY
NOWA STRONA INTERNETOWA SZKOŁY
NOWA STRONA INTERNETOWA SZKOŁYSzanowni Państwo. Drodzy uczniowie.

Mam przyjemność ogłosić powstanie nowej strony internetowej szkoły, która jest dostępna pod adresem SZKOLABOZEPOLE.COM. Adres email szkoły również się zmienia na kontakt@szkolabozepole.com. Galeria zdjęć będzie publikowana na profilu społecznościowym Facebook.

W najbliższym czasie nowa strona będzie stopniowo aktualizowana.

Tym samym chciałbym poinformować, że stara strona - zsbozepole.pl, nie będzie już więcej aktualizowana i wygaśnie całkowicie w grudniu 2017 roku.

Maciej Białaszewski
Zespół ds. Promocji Szkoły
Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w klasie III b
Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w klasie III bMiędzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypadający 5-go listopada był kolejną okazją do aktywnego spotkania czytelniczego oraz sprawdzenia wiedzy uczniów kl. III b dotyczącej bajkowego świata. (...)


Katarzyna Suszko
Światowy Dzień Kundelka
Światowy Dzień Kundelka25 października obchodzony jest Światowy Dzień Kundelka. Nie bez znaczenia jest ta data, bowiem tego dnia jest również obchodzony Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a cały miesiąc zwany jest tradycyjnie miesiącem dobroci dla zwierząt.

Klasa III b obchodziła to nietypowe święto w bibliotece szkolnej, jest to bowiem doskonała okazja, by zwrócić uwagę na los psa - najlepszego przyjaciela człowieka, a także sięgnąć do odpowiedniej lektury. Tym razem zaprosiliśmy na spotkanie babcię Kacperka z kundelkiem o imieniu Puszek...


Katarzyna Suszko, Katarzyna Zając
Regulamin konkursu „W poszukiwaniu własnych korzeni”
PodstawówkaOrganizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Łęczycach wraz z filiami
w Bożympolu, Strzebielinie, Brzeźnie Lęborskim i Rozłazinie
Konkurs skierowany jest do mieszkańców gminy Łęczyce.
Cel konkursu:
• poznanie historii i tradycji rodzin zamieszkujących tereny Gminy Łęczyce;
• propagowanie tradycji i zwyczajów rodzinnych:
• rozwijanie zainteresowań historycznych i nawiązanie współpracy międzypokoleniowej. (...)
Jesienny spacer Klubu Przyjaciół Przyrody
Jesienny spacer  Klubu Przyjaciół PrzyrodyW minioną środę dwudziestoosobowa grupa uczniów należąca do Klubu Przyjaciół Przyrody, wybrała się na jesienny spacer, podczas którego wszyscy mogli zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Małym przyrodnikom udało się zobaczyć m.in. niesamowitą paletę jesiennych barw oraz niezliczoną ilość odlatujących ptaków w tzw. ptasich kluczach, które z pewnością powrócą do nas wiosną. Zwieńczeniem spaceru było ognisko, wspólne pieczenie ziemniaków i kiełbasek oraz zabawy . Jesienny spacer był niezwykle udany!

Małgorzata Pacek
opiekun Klubu Przyjaciół Przyrody

KONCERT ARKADIO W NASZEJ SZKOLE
KONCERT ARKADIO W NASZEJ SZKOLE17 października 2018 roku w naszej szkole odbył się koncert Arkadiusza Zbozienia „ARKADIO” , rapera, freestylowca. Koncert oparty był na tematyce profilaktycznej z zakresu uzależnień. Arkadio na drodze swojej kariery współpracował min z Sojką, Kamilem Bednarkiem. W lutym tego roku powstała jego płyta „Fundament rób to co kochasz”, na bazie której powstał montaż słowno – muzyczny przedstawiony w naszej szkole.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z klasy VII SP oraz II i III klasy gimnazjum wraz z nauczycielami.

Marlena Piosik
Internetowy Teatr dla szkół
Internetowy Teatr dla szkółInternetowy Teatr TVP dla szkół jest inicjatywą wykorzystującą nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką do najmłodszej widowni. Odbiorcą przedstawień teatralnych są uczniowie różnego typu szkół, zwłaszcza tych, które są oddalone od miejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Przedstawienie grane na żywo oglądane jest w tym samym czasie przez kilkunastotysięczną grupę uczniów w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w tym ciekawym przedsięwzięciu. 17 października uczniowie klasy II a i III a mogli obejrzeć w ramach projektu „Księgę dżungli”, wystawianą przez Teatr Arlekin z Łodzi. Mali widzowie z zapartym tchem śledzili losy i przygody Mowgliego. Zachwycili się pięknymi lalkami i scenografią. Spotkali się z teatrem nie opuszczając szkolnych murów. Z niecierpliwością czekają na kolejne, grudniowe przedstawienie.

Wioletta Żurawska, Daria Klawitter, Małgorzata Pacek.


PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM ZAKOŃCZONE PIECZONYMI ZIEMNIAKAMI
PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM ZAKOŃCZONE PIECZONYMI ZIEMNIAKAMIW środę 18 października uczniowie klas pierwszych oraz klasa druga korzystając z pięknej, słonecznej, jesiennej pogody wybrali się na spacer do pobliskiego Chmieleńca.

Podczas długiego spaceru dzieci obserwowały pięknie barwiące się drzewa klonowe, poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze bez chodnika oraz przypatrywały się zwierzętom gospodarskim, których na Chmieleńcu było sporo.

Dzięki uprzejmości sołtysa Pana Nastały dzieci mogły pobawić się na chmielenieckim placu zabaw, a w tym czasie mamy wraz z wychowawczyniami rozpaliły ognisko. Spacer i zabawy na świeżym powietrzu wzmożyły dziecięce apetyty na tyle, by upieczone kiełbaski i ziemniaki szybko zniknęły z paleniska. Żal było wracać.

P. S. Podziękowania dla rodziców za pomoc i zaangażowanie przy organizacji ogniska:-)

Małgorzata Koleśnik
Jolanta Wiśniewska
Małgorzata Pacek


SPOTKANIE Z LEŚNICZYM
SPOTKANIE Z LEŚNICZYMTreści przyrodnicze w edukacji wczesnoszkolnej mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych uczniów, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. (...)


Katarzyna Suszko
Wioletta Żurawska
Daria Klawitter


WARSZTATY W CENTRUM HERDERA W GDAŃSKU
Dnia 11 października 2017r. klasa II a Gimnazjum uczestniczyła w warsztatach w Centrum Herdera w Gdańsku. Centrum Herdera jest jednostką pozawydziałową Uniwersytetu Gdańskiego. Celem jej działalności jest upowszechnianie kultury i języka niemieckiego, który realizują poprzez prowadzenie ogólnodostępnej biblioteki i czytelni wydawnictw niemieckojęzycznych oraz projekty kulturalne. Uczniowie zostali zapoznani z działalnością i funkcjonowaniem tejże placówki. Każdy z nich musiał również opowiedzieć o sobie w języku niemieckim. Następnie czekała ich praca w grupach ze słownikami i niemieckimi rodzajnikami: „der, die, das” – das macht viel Spass. Na koniec uczniowie podziękowali pracownikom Centrum Herdera za zaproszenie i możliwość udziału w tej „niecodziennej” lekcji języka niemieckiego.

Anna Anisiewicz
nauczyciel języka niemieckiego


ANTYGONA
ANTYGONADnia 05.10.2017r. wybraliśmy się do teatru w Słupsku im. Witkacego na spektakl ,,ANTYGONA'' Akcja tej tragedii dzieje się w kilka lat po tragicznych wydarzeniach przedstawionych w "Królu Edypie". Po jego ustąpieniu władzę przejmują dwaj synowie, Eteokles i Polinejkes, ale szybko dochodzi między nimi do kłótni o władzę. W jej rezultacie Polinejkes, wygnany przez brata,
trafia do Argos, poślubia córkę króla i razem z nim organizuje wyprawę wojenną na Teby, by siłą odebrać władzę Eteoklesowi. Jest to sławna w mitologii greckiej wyprawa siedmiu przeciw Tebom. W czasie walk pod miastem, w pojedynku giną obaj bracia, a władzę w państwie przejmuje jedyny męski przedstawiciel rodu, brat Jokasty, Kreon. Pierwszymi jego zarządzeniami są: urządzenie uroczystego pogrzebu państwowego obrońcy miasta, Eteoklesowi, oraz pozostawienie pod murami niepogrzebanego ciała drugiego brata, Polinejkesa. Wbrew rozkazowi, powodowana uczuciem do obu braci i nakazami religijnymi, Antygona przysypuje ciało brata piaskiem, dokonując symbolicznego pogrzebania. Za złamanie prawa Kreon skazuje ją na karę śmierci i nie chce zmienić wyroku mimo argumentów Hajmona, swojego syna, stającego w obronie kochanki, mimo głosów mieszkańców Teb proszących o jej uniewinnienie. Gdy w końcu ugina się i uniewinnia Antygonę, jest już za późno... Oto krótkie streszczenie powieści napisanej przez Sofoklesa w roku 442 p.n.e.
Maratończycy wystartowali…
Maratończycy wystartowali…Po raz kolejny, grupa uczniów naszej szkoły bierze udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym. W tym roku ma on rangę ogólnopolską!
Uczniowie co miesiąc zobowiązani są przeczytać wskazaną lekturę. Potem czeka ich napisanie testu. Listę lektur przygotowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku – jest ona organizatorem konkursu. Konkurs trwa 8 miesięcy. W tym roku po raz pierwszy konkurs ten ma rangę ogólnopolską!

Uczestnicy VI edycji konkursu dla uczniów klas II - III szkoły podstawowej pt. „Poznajcie nowych przyjaciół”: Lena Czekała, Mateusz Formella , Grzegorz Liss oraz Jagoda Waszkinel.

Uczestnicy IX edycji konkursu dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej pt. „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”: Maja Chojnacka, Julia Grunau, Agata Dampc, Joanna Liss .

Uczestnicy VII edycji konkursu dla gimnazjum pt. ”W lustrze książki”: Maciej Mach, Martyna Kiełpińska oraz Klaudia Ropela.

Życzymy powodzenia i ciekawej lektury, bo o przyjemność czytania i własny, wszechstronny rozwój w tej zabawie konkursowej przecież chodzi!

szkolne koordynatorki konkursu:
Katarzyna Suszko, Katarzyna Zając

Należymy do szkolnego Klubu Przyjaciół Przyrody!
Należymy do szkolnego Klubu Przyjaciół Przyrody!11 października był bardzo ważnym dniem dla członków szkolnego Klubu Przyjaciół Przyrody. Tego dnia z rąk Pani Bożeny Miotk swoją LEGITYMACJĘ odebrało 27 uczniów(!). To wspaniale, że tyle dzieci z klas I –III chce włączyć się w działania proekologiczne i wzbogacić swoją wiedzę na temat przyrody, a swoim zachowaniem dać dobry przykład innym.

Małgorzata Pacek
Święto biblioteki
Święto bibliotekiPaździernik to miesiąc szczególny dla bibliotek – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest promocja działań bibliotek, rozbudzanie zainteresowania książką, wzrost czytelnictwa, dlatego w wielu bibliotekach ten świąteczny miesiąc upływa błyskawicznie ze względu na zintensyfikowane działania. W naszej bibliotece też się dzieje. (...)

n-l bibliotekarz – Katarzyna Zając
LUBIMY TAKIE MOMENTY
PodstawówkaW świetlicy pojawiły się nowe zabawki, na pierwszy ogień poszły słomki konstrukcyjne – wyobraźni nie było końca. Niektóre wykonane budowle sięgały sufitu, konstruowanie ze słomek doskonale sprzyja pracy w grupie. Indywidualiści też dali radę. Z niecierpliwością czekamy na pozostałą część przesyłki z zabawkami.


T.Białaszewska
ŚLUBOWANIE W ŚWIETLICY
ŚLUBOWANIE W ŚWIETLICYWe wrześniu przywitaliśmy w naszej świetlicy nowych członków. Społeczność świetlicowa przyjęła ich gorąco. Nowicjusze by stać się prawdziwymi świetliczakami, przystąpili do próby sprawności wykonując ćwiczenia gimnastyczne, próby mądrości – rozwiązując zagadki i sprawdzianu znajomości regulaminu świetlicy. Wykonaliśmy portrety świetliczaków w naturalnej wielkości. Na koniec nowe świetliczaki obiecały przestrzegać obowiązujących zasad. Składając przysięgę przypieczętowując kciukiem deklarację przysięgi.

T.Białaszewska
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCHW czwartek 12 października 2017r. o godz. 13.00 odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To był niezwykle ważny dzień dla pierwszaków, ich wychowawców oraz rodziców. Dzieci swym zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów naszej szkoły.
LAURKOWE ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ w klasie I b
LAURKOWE ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ w klasie I bW Dzień Edukacji Narodowej - 14 października swoje święto obchodzą nie tylko nauczyciele, ale wszyscy pracownicy szkoły, o czym dobrze wiedzą uczniowie klasy I b.

Pierwszaki na tę okazję postanowiły wykonać laurki, które wraz z życzeniami między innymi zadowolenia z wykonywanej pracy, optymizmu, cierpliwości i uśmiechu każdego dnia wręczyły nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji.

wychowawca klasy I b – Małgorzata Koleśnik

Dzień drzewa w III a.
Dzień drzewa w III a.10 października obchodzimy Dzień Drzewa. Jest to międzynarodowa i spontaniczna akcja sadzenia drzew, a także promocji zieleni, mająca na celu zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.


Wychowawcy klasy:
Wioletta Żurawska i Daria Klawitter
Piszemy listy
Piszemy listy9 października jest obchodzony jako Dzień pisania listów. Tego dnia uczniowie klasy III b najpierw przeczytali książeczkę "Jak wysłać paczkę z kotem i znaczkiem" Wiesława Drabik i Doroty Szobik, następnie poznali zasady redagowania listu prywatnego i oficjalnego oraz sposób adresowania kopert. (...)


wychowawczyni klasy III b
Katarzyna Suszko