ZESPÓŁ SZKÓŁ
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
DLA RODZICÓW
i-DZIENNIK
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
WOLONTARIAT
ZBIÓRKI/AKCJE EKOLOGICZNE
SPORT
KOŁA DZIENNIKARSKIE
CHÓR
FOTO-GALERIA
FILMOTEKA
KFF-LOREM IPSUM
MISTRZOWIE KODOWANIA
WYDARZENIA SZKOLNE
KONKURSY
SPOTKANIA Z RODZICAMI
KALENDARZ SPORTOWY
Szare, bure lub pstrokate… czyli obchody Światowego Dnia Kota
Szare, bure lub pstrokate… czyli obchody Światowego Dnia KotaOd 17 lutego 2006 roku w Polsce jest obchodzony Światowy Dzień Kota. Z tej okazji uczniowie klasy II b w piątek 17 lutego 2017 r. wzięli udział w spotkaniu z weterynarzem z Łęczyc, panem Wojciechem Godlewskim, które odbyło się w Bibliotece Publicznej w Bożympolu Wielkim.

Wychowawczyni klasy II b
Katarzyna Suszko

Lekcja w lesie
Lekcja w lesiePiątkowe zajęcia pierwszaki spędzili w lesie. Pan leśniczy Sławomir Chojnacki opowiadał nam o zwierzętach żyjących w naszej okolicy, ich sposobach na przetrwanie zimy. Poznaliśmy „króla i królową” lasu. Bardzo smakowały nam kiełbaski pieczone przy ognisku, za które serdecznie dziękujemy panu Chojnackiemu- TO BYŁA SUPER NIESPODZIANKA!

Uczniowie klasy pierwszej z wychowawczynią Aleksandrą Ropelą
Walentynki
WalentynkiDzień św. Walentego obchodzony jest jako święto zakochanych od XIV wieku. Zwyczaj łączenia tego święta z dniem zakochanych narodził się na Wyspach Brytyjskich. Stamtąd, wraz z osadnikami, trafił do Ameryki, gdzie stał się szczególnie popularny. W naszym gimnazjum tradycją stało się, że tego dnia działa poczta walentynkowa. Uczniowie przekazują życzenia swoim sympatiom ale również koleżankom, kolegom i nauczycielom. Tak również stało się w tym roku. Gimnazjaliści ochoczo wrzucali swoje karteczki-serduszka do skrzynki i z niecierpliwością oczekiwali na przybycie posłańca. Miło było patrzeć na ich uśmiechnięte buzie! Dziękuję moim pomocnikom za rozniesienie sporej ilości korespondencji oraz Cukierni Wenta za słodki podarunek, którego można było skosztować podczas kiermaszu zorganizowanego przez p. Wiolettę Żurawską wraz z klasą IIa.

Beata Kowalska
Prosto z serca…
Prosto z serca…Walentynki to ulubione święto dzieci i młodzieży, a nawet dorosłych na całym świecie, to ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Wszyscy ludzie wysyłają sobie wówczas kartki walentynkowe. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował z tej okazji Pocztę walentynkową. Każdy miał możliwość przesłać wybranej osobie walentynkę z wyrazami przyjaźni, koleżeństwa bądź miłości.

Katarzyna Suszko
Walentynkowa logopedia
Walentynkowa logopediaObchody walentynek można wykorzystać na wszelaki sposób. Symbole rozpoznawcze tego dnia to serduszka, słodkości, kwiaty oraz wszelakie gadżety. Dzieci uczestniczące na zajęcia logopedyczne świetnie bawiły się w opowieści o „Żabce i księciu”. Przejęte chęcią wygrania gry planszowej pt. „Serduszka” były w pełni skupione i zaangażowane. Do tego różnicowały ćwiczone głoski na kolorowych kwiatkach i skakały z żabkami na usłyszane dźwięki z sylab otwartych. W nagrodę prócz co tygodniowych pieczątek, dzieci otrzymały żelka w kształcie serca i pamiątkowe zdjęcie z symbolem walentynek Z przymrużeniem oka

Daria Labudda
Walentynki - Nie tylko dla zakochanych...
Walentynki - Nie tylko dla zakochanych...Jak co roku, 14 lutego obchodzimy WALENTYNKI! Tradycyjnie jest to święto zakochanych, ale coraz częściej traktuje się je jako okazję do wyrażania ciepłych uczuć także wobec przyjaciół czy najbliższych.

Wioletta Żurawska i Daria Labudda
Smaczna lekcja!
Smaczna lekcja!9 lutego to najbardziej apetyczny dzień w roku! Tego dnia obchodzimy bowiem Światowy Dzień Pizzy. Danie to jest tak popularne, że doczekało się swojego święta. Takiej okazji nie mogli przepuścić uczniowie klasy II a, którzy wraz ze swoimi nauczycielami postanowili w szkolnych murach przygotować wspaniałą, pachnącą pizzę.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE II b
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE II bBabcia z reguły kojarzy nam się z czymś bardzo przyjemnym. Babcia to osoba, która utuli i poczęstuje jakimś łakociem na poprawę humoru. To osoba, która opowie nam bajkę, kiedy nikt inny nie ma dla nas czasu i usmaży racuchy z jabłkami. Zrobi ciepły, wełniany szalik na zimę. Dla każdego zawsze ma dobre słowo i ciepły uśmiech. U niej czas płynie jakby wolniej. Lepszej szarlotki niż babcia, nie robi nikt na świecie! To u niej spędza się najlepsze wakacje w swoim życiu. Ona poświęca nam swój wolny czas, gdy rodzice muszą ciężko pracować...
Dziadek, który siedzi na ławeczce przed domem i pali fajkę. Sympatyczny staruszek, który potrafi rozbawić do łez, zabrać na niezapomnianą wycieczkę …

Wychowawczyni klasy II b
Katarzyna Suszko

Rodzinne spotkanie w zerówce
Rodzinne spotkanie w zerówceW miniony wtorek, 31 stycznia na zaproszenie dzieci i wychowawcy, odwiedzili nas rodzice, rodzeństwo dzieci oraz goście specjalni – babcie i dziadkowie, którym w szczególności dedykowane było to spotkanie z okazji niedawno obchodzonego Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Małgorzata Pacek
Nasza zerówka wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu!!!
Nasza zerówka wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu!!!Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych przedszkolaków, które tym razem znalazły się w gronie dwudziestu nagrodzonych grup przedszkolnych z całego kraju! Konkurs organizowany był przez producenta zabawek, firmę WADER, a nagrodą były właśnie… zabawki o łącznej wartości 1300 złotych! Sukces tym bardziej cieszy, że w pracę konkursową zaangażowały się niemal wszystkie dzieci z naszej grupy. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

Małgorzata Pacek
REALIZACJA PROGRAMU „PLANETA ENERGII”
REALIZACJA PROGRAMU „PLANETA ENERGII”Klasa II b w roku szkolnym 2016/2017 przystąpiła do konkursu "Planeta Energii", organizowanego przez Grupę ENERGA. Jest to ogólnopolska akcja edukacyjna skierowana do nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jej celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy nt. energii elektrycznej – źródeł jej wytwarzania, roli w codziennym życiu oraz niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych i nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.

wychowawczyni klasy II b
Katarzyna Suszko
KOCHASZ DZIECI? NIE PAL ŚMIECI!
KOCHASZ DZIECI? NIE PAL ŚMIECI!Bez czystego powietrza nie da się zdrowo żyć. Jednak często, zwłaszcza w okresie zimowym, oddychamy powietrzem zanieczyszczonym pyłami i gazami. Są dla nas niewidzialne, ale groźne dla naszego zdrowia.

Wychowawczyni: Wioletta Żurawska
Pomagamy bo lubimy!
Pomagamy bo lubimy! Kolejna akcja "Promyczków" i Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum zakończyła się sukcesem. W grudniu zbieraliśmy dary dla Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Po raz kolejny uczniowie i rodzice spisali się na medal. W styczniu dary w postaci środków czystości, mokrych chusteczek, ręczników papierowych oraz przeróżnych artykułów higienicznych zostały przekazane na rzecz podopiecznych Hospicjum. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom za wsparcie i współpracę.

Pedagog szkolny
Beata Kowalska
Bal Karnawałowy 2017
Bal Karnawałowy 2017Tegoroczny Bal Karnawałowy dla Szkoły Podstawowej i oddziałów przedszkolnych odbył się w naszej szkole 12 stycznia. Dzieci bawiły się w swoich grupach wiekowych w rytm muzyki dyskotekowej. Na balu królowały księżniczki, motylki, policjanci i inni bohaterowie. Dzieci brały udział w konkursach organizowanych przez wychowawców i organizatorów balu – pedagoga i psychologa szkolnego. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najpiękniejszy strój karnawałowy, taniec z balonem oraz taniec na gazecie. Klasy IV i V i VI udowodniły, że potrafią się równie dobrze bawić co dzieci młodsze. Słodki poczęstunek dla wszystkich milusińskich oraz nagrody w konkursach ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. W roli DJ’ów sprawdzili się znakomicie Mateusz Mielewczyk z kl. IIIa i Bartek Myszka z kl. II a gimnazjum. Podczas balu wszystkim dopisywał dobry humor. Tegoroczny bal zaliczamy do bardzo udanych!

Marta Górska-Szczotkowska
Beata Kowalska
Projekt realizowany na lekcjach z języka niemieckiego
Projekt realizowany na lekcjach z języka niemieckiegoOd października 2016r. uczniowie klasy I gimnazjum biorą udział w międzynarodowym projekcie Instytutu Goethego w Krakowie pod nazwą „Das Bild der Anderen” („Obraz innych”).
Celem projektu jest motywowanie młodzieży do praktycznego używania języka niemieckiego już w pierwszych miesiącach nauki.

Za pośrednictwem Instytutu Goethego w Krakowie nawiązaliśmy współpracę ze szkołą w Ukrainie (Link ). 13 uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum koresponduje z kolegami i koleżankami z Ukrainy - opisują siebie, swoje hobby, szkołę, rodzinę, przyjaciół a także swoją miejscowość i kraj. Zadają pytania i odpowiadają na pytania listowego przyjaciela, poznają jego osobę, kulturę i realia jego kraju. Uczniowie przystąpili do projektu z ogromnym zapałem, pełni ciekawości i zniecierpliwienia oczekują na odpowiedź od swoich partnerów z Ukrainy. Należy dodać, ze projekt jest w pełni bezpieczny dla uczniów, gdyż e-maile administrowane są przez nauczyciela.
Niedawno pierwszoklasiści otrzymali nieco spóźnione świąteczne życzenia oraz zdjęcia, na których nasi zagraniczni koledzy oglądają wykonane przez naszych uczniów kartki świąteczne.


koordynator projektu
Anna Anisiewicz

Program Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie”
Program Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie”We wtorek 10 stycznia 2017 r. odbył się w naszej szkole „Wieczór Jasia i Małgosi”, który zakończył cykl zajęć składających się na Program Domowych Detektywów. Zajęcia realizowano w ramach wczesnej profilaktyki alkoholowej w klasie Va pod kierunkiem wychowawcy przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Opracowała: Irena Wejer

Konkurs „City of Technology – My Vision of the Future” - stwórz własny komiks
Konkurs „City of Technology – My Vision of the Future” - stwórz własny komiksZapraszamy wszystkich gimnazjalistów do wzięcia udziału w konkursie „City of Technology – My Vision of the Future” in a comic book, który polega na wykonaniu komiksu w języku angielskim, używając dowolnych technik plastycznych. Motywem przewodnim jest miasto nowych technologii – twoja wizja przyszłości. Interpretacja motywu zależy bezpośrednio od samych uczestników.

Prace należy przesyłać do 1 lutego 2017r. na adres: Akademickie Liceum Ogólnokształcące „Lingwista” w Gdańsku, ul. Gdyńskich Kosynierów 11/8; 80-866 Gdańsk z dopiskiem „konkurs City of Technology” .

Więcej szczegółów w regulaminie konkursu - TUTAJ

Maciej Białaszewski
Wieczornica 2017 - "Spieszmy się kochać ludzi- tak szybko odchodzą"
Gimnazjum"Spieszmy się kochać ludzi- tak szybko odchodzą" pod takim hasłem odbył się wieczór poezji poświęcony ks. Janowi Twardowskiemu.

11.01.2017 r. o godzinie 17:00 rozpoczęliśmy wędrówkę z ks. Janem Twardowskim od wczesnego dzieciństwa aż do śmierci. Uczniowie pokazali, że są dumni z Patrona, a ks. Jan Twardowski czuwa nad każdym z nas. Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice Celem tej wieczornicy była zbliżająca się 11 rocznica śmierci naszego patrona. To bardzo dobry moment, żeby przedstawić sylwetkę księdza, jego twórczość. przejść przez najważniejsze i najpiękniejsze wydarzenia z jego życia.

(...)

Sabina Myszka
WIZYTA BRUNA
WIZYTA BRUNAW poniedziałek 9 stycznia 2017 r. klasa II b gościła niezwykłego gościa… Był nim mały Bruno, chłopiec dla którego przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole zbieraliśmy pieniążki w ramach akcji charytatywnej. Chłopiec cierpi na nieuleczalną chorobę, jaką jest zespół Pradera – Willego i potrzebuje codziennej rehabilitacji i specjalistycznego leczenia, które może pomóc i złagodzić skutki jego choroby. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy włączyć się w akcję na rzecz Bruna i jeszcze bardziej dziękujemy, że mogliśmy poznać go osobiście!

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek)…

Katarzyna Suszko
Hej kolędo, kolędo!
Hej kolędo, kolędo! Każdego roku kolędnicy zwracają naszą uwagę na problemy swoich dalekich rówieśników i wspierają projekty pomocy w wybranym kraju świata. W tym roku pomocą duchową i materialną obejmują nieletnich mieszkańców Tajlandii. (...)
W tym roku na terenie Bożegopola Wielkiego i Małego kolędowały trzy grupy. To wspaniale zaangażowanie uczniów naszej szkoły świadczy o wielkiej wrażliwości na apel o pomoc dla tych, którzy często z wielka obawą myślą o swojej przyszłości. DZIĘKUJEMY.

Rafał Kaczorowski/Iwona Kolmetz