ZESPÓŁ SZKÓŁ
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
DLA RODZICÓW
i-DZIENNIK
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
WOLONTARIAT
ZBIÓRKI/AKCJE EKOLOGICZNE
SPORT
KOŁA DZIENNIKARSKIE
CHÓR
FOTO-GALERIA
FILMOTEKA
KFF-LOREM IPSUM
MISTRZOWIE KODOWANIA
WYDARZENIA SZKOLNE
KONKURSY
SPOTKANIA Z RODZICAMI
KALENDARZ SPORTOWY
ZAPROSZENIE
Zespół Szkół


Tegoroczny DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY odbywać się będzie w godzinach
14.00 - 18.00.

W programie:

- występy uczniów
- kawiarenka
- kiermasz świąteczny
- wystawa zdjęć

ZAPRASZAMY! Uśmiech

Społeczność Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim
„Jest taki dzień, tylko jeden, raz do roku …”
„Jest taki dzień, tylko jeden, raz do roku …”W Zespole Szkół w Bożympolu Wielkim do przedświątecznej tradycji należy uroczystość dnia otwartego szkoły. 4. grudnia dyrektor szkoły, pani Danuta Milewczyk, miała zaszczyt otwierać dla naszych sympatyków drzwi szkoły po raz XIII. (...)

Katarzyna Zając
Zajęcia kulinarne drugoklasistów
Zajęcia kulinarne drugoklasistówW piątek 2 grudnia uczniowie klasy II a i II b uczyli się w… kuchni Z przymrużeniem oka Tego dnia wszyscy zgodnie wcielili się w rolę małych cukierników. W miłej i nieco gwarnej atmosferze wałkowaliśmy ciasto na słodkie pierniczki, następnie podzieliliśmy się na grupy i zaczęliśmy wycinanie pierników z foremek i pieczenie pod nadzorem wychowawczyń, a także piękne zdobienie wypieków z pomocą rodziców (...)

Katarzyna Suszko
Wioletta Żurawska

Spotkanie z hafciarką
Spotkanie z hafciarkąCzwartkowy poranek 1 grudnia uczniowie klasy II b rozpoczęli od niezwykłego pokazu haftu. Gościem honorowym spotkania była babcia Wiktorii pani Hanna Wardecka, która nie tylko zaprezentowała dzieciom swoje prace – haft richelieu, ale również opowiedziała o swojej osobistej przygodzie z rękodziełem, które stało się jej pasją i ciekawym sposobem na wypełnienie czasu wolnego (...)

wychowawczyni klasy II b
Katarzyna Suszkoetap klasowy Konkursu Biblijnego
etap klasowy Konkursu BiblijnegoW dniu 17 listopada 2016 w naszej szkole miał miejsce etap klasowy Konkursu Biblijnego. W jego wyniku zostali wyłonieni laureaci, którzy zakwalifikowali się do etapu szkolnego. Odbędzie się on 9 grudnia 2016 w sali nr 15. Najlepsi zakwalifikują się do etapu powiatowego. Mamy nadzieję, że wzorem lat poprzednich, nasza szkoła będzie reprezentowana na etapie finałowym w Pelplinie.

Rafał Kaczorowski/ Iwona Kolmetz
Grupa uczniów na dorocznych rekolekcjach adwentowych w Pelplinie
Grupa uczniów na dorocznych rekolekcjach adwentowych w PelplinieW dniach od 25 do 27 listopada odbyły się rekolekcje adwentowe dla szkolnych kół misyjnych. Koło Misyjne przy naszej szkole stara się działać prężnie i być widoczne na tle szkoły. Nasi uczniowie uczestniczą w nich od kilku lat...


Rafał Kaczorowski
Dzień Kredki w zerówce.
Dzień Kredki w zerówce.22 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kredki. Na początku zajęć dzieci z zapałem rozmawiały o roli kredek w życiu dzieci, by później poznać różne rodzaje oraz sposoby ich użycia.

Małgorzata Pacek
Cała Polska czyta przedszkolakom…
Cała Polska czyta przedszkolakom…24 listopada gościliśmy w naszej zerówce sympatycznego gościa - panią Magdę, mamę naszej Milenki, która przeczytała przedszkolakom jedną z przygód naszego ulubionego bohatera – Franklina.

Małgorzata Pacek
KONKURS NA KARTKĘ ŚWIATECZNĄ
KONKURS NA KARTKĘ ŚWIATECZNĄZ OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIAT BOŻEGONARODZENIA OGŁASZAMY COROCZNY KONKURS NA KARTKĘ ŚWIATECZNĄ.

TECHNIKA WYKONANIA KARTKI JAK I JEJ KSZTAŁT JEST DOWOLNY.

WYKONANE KARTKI ZOSTANĄ PRZEKAZNE WRAZ Z ŻYCZENIAMI OSOBOM SAMOTNYM MIESZKAJĄCYM W NASZEJ MIEJSCOWOŚCI.

WYKONANE KARTKI NALEŻY DOSTARCZYĆ DO GABINETU PSYCHOLOGA I PEDAGOGA SZKOLNEGO.

TERMIN ODDANIA PRAC UPŁYWA 16 GRUDNIA 2016R.

CZEKAJĄ NA WAS ATRAKCYJNE NAGRODY.

pedagog i psycholog szkolny
Dzień pluszowego misia na… sportowo!
Dzień pluszowego misia na… sportowo!Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada, bądź posiadał, własnego ulubionego pluszowego misia.
(...)

Wioletta Żurawska
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego MisiaPluszowe misie są ulubieńcami wszystkich dzieci już od ponad 100 lat. Pocieszają, dodają otuchy i często są niezbędną przytulanką przy zasypianiu. (...)


Katarzyna Suszko
Świąteczne Warsztaty Rodzinne w klasie II b
Świąteczne Warsztaty Rodzinne w klasie II bWe wtorek, 22 listopada, w klasie II b odbyły się Świąteczne Warsztaty Rodzinne.
Najważniejszym zadaniem, które stanęło przed rodzinnymi zespołami było przygotowanie świątecznych ozdób: gwiazdek z tekturowej rolki , aniołków z gipsu, bałwanków oraz bombek ze styropianu.

Pomysłowość zarówno Rodziców, jak i Dzieci nie miała granic – powstało
całe stado uśmiechniętych aniołków oraz piękne gwiazdy,
które ozdobią niejedną rodzinną choinkę. Wszystkie dekoracje będzie można nabyć podczas Dnia Otwartego Szkoły 4 grudnia.

Dziękuję obecnym dzisiaj mamom oraz babciom za wielkie zaangażowanie
Z przymrużeniem oka

Wychowawczyni klasy II b
Katarzyna SuszkoANDRZEJKOWE WRÓŻBY W KLASIE II B
ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W KLASIE II BWe wtorek 22 listopada w klasie II b pojawiły się Andrzejkowe Wróżki – uczennice klasy V c – Patrycja, Ania i Kinga, które przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Nie zabrakło ustawiania bucików Z przymrużeniem oka. Wszystkie dzieci wróżyły sobie także, przebijając szpilką papierowe serce z napisanymi imionami. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. A po południu wszyscy świetnie bawili się na szkolnej dyskotece organizowanej przez Samorząd Uczniowski.

Katarzyna Suszko

„Królowa Śniegu on ice”
„Królowa Śniegu on ice”W poniedziałek 21 listopada 2016 r. dzieci z klasy I oraz II a i II b wzięły udział w niezwykłym widowisku. Wraz z wychowawczyniami wyjechały na wycieczkę do Gdańska, by obejrzeć przedstawienie – Rewia Na Lodzie.

Znana z występów na całym świecie Moskiewska Rewia Na Lodzie, zaprezentowała fantastyczne widowisko dla dzieci pt. „Królowa Śniegu” , oparte na jednej z najsłynniejszych i najpopularniejszych baśni H.Ch. Andersena. Widowisko zostało wyreżyserowane przez mistrzynię jazdy figurowej na lodzie Olgę Kondraszową. Rewia bardzo spodobała się naszym uczniom, które oglądały spektakl z zapartym tchem. W trakcie widowiska wszyscy podziwiali niezwykłą choreografię pełną popisów indywidualnych i grupowych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie. Występom towarzyszyła doskonała i oryginalna muzyka, piękne kostiumy i dekoracje oraz efekty pirotechniczne.

Cały wyjazd był wielką atrakcją i przeżyciem dla dzieci. Na pewno będą go długo wspominać!

Katarzyna Suszko
Jesteśmy tolerancyjni
Jesteśmy tolerancyjniUczniowie Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim aktywnie obchodzili Międzynarodowy Dzień Tolerancji. 16 listopada pedagodzy i psycholog szkolny wraz z SU szkoły podstawowej i gimnazjum wspólnie zorganizowali akcję promującą tolerancję i szacunek do innych ludzi. Wychowawcy przeprowadzili z uczniami zajęcia kształtujące właściwą postawę wobec odmienności innych osób i uczące ich odpowiednich reakcji na różne zachowania. Zajęcia miały na celu uczenie dzieci empatii i pokazanie im, jak poważne mogą być konsekwencje braku tolerancji.
Nasi przedstawiciele na Gali Talentów w Wejherowie [2016]
Zespół SzkółW piątek 18. listopada w auli ZSP1 w Wejherowie odbyła się Gala Talentów 2016 organizowana przez PZPOW. Wśród gości zasiedli m.in. Starosta Powiatu Wejherowskiego Gabriela Lisius, Etatowy Członek Zarządu Wojciech
Rybakowski i Przewodniczący Komisji Edukacji Ludwik Zegzuła. Publiczność stanowili uczniowie różnych szkół, w tym z naszej. Wszyscy byli świadkami wręczania statuetek Gryfa artystom i sportowcom – podopiecznym

(...)

Rafał Kaczorowski i Violetta Keller
SPOTKANIE Z RZEŹBIARZEM
SPOTKANIE Z RZEŹBIARZEMW piątek 18 listopada 2016 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy II a i II b z rzeźbiarzem, panem Bogdanem Szczygieł, który prowadzi swoją pracownię w Łęczycach. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wspaniałej opowieści gościa o tym, jak zaczęła się jego przygoda z rzeźbiarstwem oraz o samym tworzeniu w drewnie. Dowiedziały się także, co było najcenniejszą pracą jego autorstwa Z przymrużeniem oka. Wszyscy mieli okazję zobaczyć pracę artysty oraz poznali różne rodzaje dłut, którymi pracuje na co dzień . Uczniowie obejrzeli również rzeźby jego autorstwa, które wzbudziły we wszystkich wiele zachwytu.

Spotkanie było niezwykle inspirujące. Zachęciło drugoklasistów do działań plastycznych, bowiem każdy uczeń chciał wziąć w swoje ręce dłuto i spróbować rzeźbienia na kawałku drewna, które specjalnie dla dzieci przygotował nasz gość.

Dziękujemy Panu Bogdanowi za to, że zaszczepił swoją pasję dzieciom, w tak umiejętny i ciekawy sposób wprowadził je w arkana sztuki oraz pokazał, jak ważne jest zaangażowanie w to, co się robi Z przymrużeniem oka.


Katarzyna Suszko

Dzień Tolerancji w klasie II b
Dzień Tolerancji w klasie II bMiędzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie na całym świecie 16 listopada. Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją w 1995 roku z inicjatywy UNESCO.
Ten dzień w klasie II b stał się okazją do zastanowienia nad własną postawą m.in.: wobec przedstawicieli innych religii, kultur, koloru skóry, a także tych, których poglądy i zachowanie różnią się od naszych. Ten dzień pomógł dzieciom zrozumieć innych oraz pokazał nam wszystkim, że kolor skóry i wyznanie religijne oraz niepełnosprawność nie powinny sprawiać byśmy myśleli o innych jak o gorszych od siebie.
Dzisiejsze zajęcia oraz podjęte działania bez wątpienia przyczynią się do zwiększenia wrażliwości dzieci na potrzeby drugiego człowieka…

Katarzyna Suszko

Konkurs na Najpiękniejszy Kotylion
Konkurs na Najpiękniejszy KotylionKonkurs na Najpiękniejszy Kotylion z okazji Święta Niepodległości odbył się już kolejny raz i podobnie jak w ubiegłych latach cieszył się dużym zainteresowaniem. Do Gminnej Instytucji Kultury i Biblioteki w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie wpłynęło mnóstwo pięknych prac wykonanych różnymi technikami.
Celem konkursu było przede wszystkim kształtowanie postaw patriotycznych oraz włączanie dzieci i młodzież w obchody Święta Niepodległości. Wyniki konkursu i wręczenie nagród odbyło się podczas Gminnych Obchodów Narodowego Dnia Niepodległości.
Jest nam ogromnie miło poinformować, że z naszej szkoły Marzena Woźniak i Aleksandra Kunkel zajęły II miejsce, a Zuzanna Bianga z klasy II b zajęła III miejsce Z przymrużeniem oka

Gratulujemy serdecznie!

Katarzyna Suszko
Międzynarodowy Dzień Niewidomych
Międzynarodowy Dzień NiewidomychDnia 13 listopada obchodzi się Dzień Niewidomych. W klasie IIa dzień ten zawitał w formie lekcji o osobach niewidomych i niedowidzących. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób mogą pomóc osobom z tą niepełnosprawnością oraz na własnej skórze zobaczyły jak to jest zostać niewidomym. W formie zabawy uczniowie podążali przez tor przeszkód z zasłoniętymi oczami oraz wcinali płatki śniadaniowe.

Daria Labudda