ZESPÓŁ SZKÓŁ
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
DLA RODZICÓW
i-DZIENNIK
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
WOLONTARIAT
SPORT
KOŁA DZIENNIKARSKIE
CHÓR
FOTO-GALERIA
MISTRZOWIE KODOWANIA
WYDARZENIA SZKOLNE
KONKURSY
SPOTKANIA Z RODZICAMI
KALENDARZ SPORTOWY
DZIEŃ RODZINY W KLASIE II b
DZIEŃ RODZINY W KLASIE II bRodzina to największy skarb dla dziecka. Wpływa na rozwój osobowości dziecka, kształtuje jego wartości i postawy. Kontakt z mamą, tatą, rodzeństwem oraz dziadkami jest dla dziecka źródłem wzorców zachowań przenoszonych na inne środowiska, w których funkcjonuje.

Dlatego też w środę 14 czerwca uczniowie klasy II b zaprosili swoich najbliższych na Dzień Rodziny, który odbył się pod wiatą w Paraszynku.

Pierwszą część uroczystości rozpoczęliśmy wierszykami i piosenkami o mamie i tacie. Zebrani rodzice z wielkim wzruszeniem wysłuchali swoich pociech. Pojawiały się łzy, ale nie brakowało też śmiechu. Po części oficjalnej nadszedł czas na wspólną zabawę i udział w licznych konkurencjach sportowych, takich jak: przeciąganie liny, „bitwa o balon”, „wędka”, „czy znam swoją mamę” i wielu innych. Zabawy oraz konkursy dostarczyły wielu emocji dzieciom i ich bliskim, a całe podwórko rozbrzmiewało śmiechem i muzyką.

W trakcie imprezy można było skosztować upieczonej kiełbaski, wspaniałych, pysznych ciast, wytwornego tortu, cukierków, owoców, orzeźwiających napojów i słodyczy.
Nie zawiedli rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą – za co serdecznie im dziękuję! Wszyscy, którzy spędzili z nami to popołudnie byli zadowoleni. Odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie Z przymrużeniem oka. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny.

To było miłe i radosne popołudnie! Podziękowania rodziców za wzruszające chwile i świetną zabawę dowodzą, że taka aktywna, żartobliwa i artystyczna forma świętowania wartości rodzinnych podobała się wszystkim i wszystkim jest bardzo potrzebna!


Wychowawczyni klasy II b
Katarzyna Suszko