ZESPÓŁ SZKÓŁ
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
DLA RODZICÓW
i-DZIENNIK
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
WOLONTARIAT
SPORT
KOŁA DZIENNIKARSKIE
CHÓR
FOTO-GALERIA
MISTRZOWIE KODOWANIA
WYDARZENIA SZKOLNE
KONKURSY
SPOTKANIA Z RODZICAMI
KALENDARZ SPORTOWY
Wszystkie dzieci nasze są…
Wszystkie dzieci nasze są…Już po raz szósty na leśnej polanie w Paraszynku spotkały się sześciolatki - przedszkolaki z gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Organizatorem Gminnego Festynu był po raz kolejny Zespół Szkół w Bożympolu Wielkim, a gośćmi specjalnymi byli wójt Gminy Łęczyce Pan Piotr Wittbrodt, wicedyrektor Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim Pani Aleksandra Ropela oraz Pani Justyna Semak – Wenta.

W tym roku „Giełda talentów - Przedszkolakiem być to wielka sprawa!” upłynęła pod hasłem „Dzieci Świata”, dlatego na polanie spotkały się grupy przedszkolne reprezentujące mieszkańców poszczególnych kontynentów. I tak, ze Strzebielina przyjechali mieszkańcy Chin, z Łęczyc dzielni Indianie, z Rozłazina nieustraszeni kowboje, z Brzeźna Lęborskiego przyjechała grupa afrykańskich zwierząt, a z Bożegopola popularne zwierzę Australii – koala. Podczas spotkania dzieci miały okazję do wspólnych śpiewów i tańców, a dzięki specjalnym stanowiskom mogły poznać dziecięce zabawy z różnych stron świata, np. PILOLO z Ghany czy norweską zabawę „Z tarczy na tarczę” oraz wykonać kilka zadań np. Rangoli - pakistańską mandalę, nakarmić lwa czy spotkać się z Wielkim Wodzem Indian zwanym Tatanką. Każda grupa odwiedzając poszczególne stanowiska zbierała punkty, które po zaliczeniu zadań trafiały do specjalnego paszportu. Następnie wszystkie grupy przedszkolne zaproszone zostały na poczęstunek, który pomogli przygotować rodzice, a tuż po nim nastąpiło rozdanie upominków, którego sponsorami były Gmina Łęczyce oraz Zespół Szkół w Bożympolu Wielkim. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, a radość i zadowolenie dzieci udzielało się wszystkim obecnym na Festynie.

W tym miejscu szczególne podziękowania należą się sponsorom, którzy są z nami już po raz szósty (!), a są to: właściciel Masarni GROSZ z Sierakowic, właściciel Piekarni PSZENNY ze Strzebielina, właściciele Cukierni WENTA z Bożegopola, Nadleśnictwo Strzebielino z siedzibą w Luzinie. Podziękowania kierujemy także w stronę wójta Gminy Łęczyce za słodkie upominki dla oraz dyrektor Zespołu Szkół w Bożympolu fundatorowi nagród. Podziękowania należą się także Panu Frankowi oraz wspaniałym rodzicom - Pani Agnieszce Gruba – Formela, Pani Katarzynie Wejher i Pani Renacie Wołoszynek za okazaną pomoc i życzliwość. Na koniec gorące podziękowanie należy się uczniom naszego gimnazjum i uczennicom klas VI, którzy aktywnie zaangażowali się w organizację Festynu – jesteście wspaniali Z przymrużeniem oka

Małgorzata Pacek