ZESPÓŁ SZKÓŁ
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
DLA RODZICÓW
i-DZIENNIK
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
WOLONTARIAT
SPORT
KOŁA DZIENNIKARSKIE
CHÓR
FOTO-GALERIA
MISTRZOWIE KODOWANIA
WYDARZENIA SZKOLNE
KONKURSY
SPOTKANIA Z RODZICAMI
KALENDARZ SPORTOWY
Światowy Dzień Uśmiechu :)
Światowy Dzień Uśmiechu :)6 października obchodziliśmy w naszej Szkole Światowy Dzień Uśmiechu. Uśmiech wzmacnia odporność, poprawia koncentrację, odstresowuje i zbliża do siebie ludzi. Dlatego też uczniowie klasy III a postanowili aktywnie spędzić ten dzień i umilić go szkolnej społeczności. (...)

Wychowawcy klasy:
Wioletta Żurawska i Daria Klawitter
Światowy Tydzień Zwierząt
Światowy Tydzień ZwierzątŚwiatowy Dzień Zwierząt przypada 4 października, został ustanowiony w 1931 r. i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, trwający do 10 października, mający na celu przypomnienie o prawach zwierząt. W naszej szkole obchody tego święta również się wydłużyły ze względu na cykl spotkań tematycznych prowadzonych przez nauczyciela bibliotekarza. (...)

Uczniowie wypożyczali książki zakupione do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Bibliotek, wśród których książek o zwierzętach jest mnóstwo! Wszystkim bardzo się spodobały, szczególnie dlatego, że są nowe, kolorowe i jeszcze pachnące drukiemZ przymrużeniem oka

Katarzyna Zając, Katarzyna Suszko
#jestemelfem
#jestemelfem1 października po raz pierwszy obchodzono Ogólnopolski Dzień Osób z Afazją Rozwojową. Inicjatorem obchodów była grupa rodziców, których dzieci pomimo prawidłowego słuchu fizycznego i co najmniej normy intelektualnej mają trudności z nabywaniem i rozumieniem mowy. Powołali oni Stowarzyszenie Razem Rozkodujmy Afazję. (...)


Wychowawcy klasy:
Wioletta Żurawska i Daria Klawitter

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Narodowy Program Rozwoju CzytelnictwaNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to program wieloletni (2016-2020), który jest odpowiedzią na notowany od lat niski poziom czytelnictwa wśród Polaków (...)
Z ogromną radością dzielę się informacją, że książki zakupione za kwotę 15.000 zł ze środków pozyskanych w ramach programu można już wypożyczać! Nasza biblioteka szkolna wzbogaciła się o różnorodne publikacje.

Na wybór książek ogromny wpływ mieli uczniowie, którzy w latach ubiegłych swoje oczekiwania wypowiadali w formie szkolnej ankiety, Ogólnopolskich Wyborów Książek oraz rozmów z bibliotekarzami. Część z tych oczekiwań można było zrealizować w ramach programu „Książki naszych marzeń”. Jednak obecny program pozwolił na zakup dużo większej ilości wymarzonych książek, a każdy uczeń na pewno znajdzie w nowościach ciekawą lekturę nieobowiązkową dla siebie. Czego serdecznie życzę.

n-l bibliotekarz
K. Zając
Bo chłopcy z zerówki najlepsi są!
Bo chłopcy z zerówki najlepsi są!Dzień Chłopaka co roku obchodzony jest 30 września. To właśnie wtedy mniejsi i więksi chłopcy obchodzą swoje święto, a dziewczynki obsypują ich życzeniami. W zerówce ten dzień należał całkowicie do chłopców! Dziewczynki wraz z panią wychowawczynią spełniły po 1 życzeniu każdego chłopca, zaśpiewały sto lat oraz rozdały niespodzianki w postaci kubeczków ze słodkościami. Co więcej, chłopcy mogli być w pierwszej parze podczas spaceru, brali udział w konkurencji, w której musieli rozpoznać po głosie dziewczynki oraz odgadnąć za pomocą dotyku jaki przedmiot został ukryty w pudełku. Nagrodą były babeczki które upiekła mama Julki Cebuli. Aby dziewczynkom nie było smutno, na koniec przygotowaliśmy dla wszystkich ciepłe gofry z kremem czekoladowym i włączyliśmy ulubioną bajkę. Wszystko po to, aby jak najlepiej uczcić Dzień Chłopaka. Żałujemy tylko, że w klasie mamy zaledwie sześciu tak wspaniałych chłopców. Przygarnęłybyśmy z pewnością jeszcze raz tyle! Teraz z niecierpliwością czekamy na Dzień Kobiet Z przymrużeniem oka


Marta Dachtera
Dzień Chłopaka w VII b
Dzień Chłopaka w VII b2 października klasa VII b podczas zajęć z wychowawcą świętowała Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczennice oprócz tradycyjnych życzeń przygotowały dla swoich kolegów słodki poczęstunek. Taki dzień to okazja do miłej rozmowy i wspomnień, a także wspólnej fotografii. Wszyscy dobrze się bawili.

Wychowawca E. Leik
OWOCOWA MATEMATYKA
OWOCOWA MATEMATYKAPonieważ klasa III b już po raz kolejny uczestniczy w programie Porcja Pozytywnej Energii, którego celem jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców, we wtorek 3 października w naszej klasie odbył się OWOCOWY DZIEŃ. (...)

Katarzyna Suszko
Dzień Chłopaka w klasie IIa
Dzień Chłopaka w klasie IIaChociaż tylko trzech chłopców– Maciusia, Grzesia i Filipka w klasie IIa mamy, zawsze o nich pamiętamy.
Z okazji Waszego Święta życzenia składamy, „Sto lat” zaśpiewamy i prezenty z radością rozdamy.
Chłopaki, wszystkiego dobrego!!!


Dziewczynki z klasy IIa
z wychowawczynią M. Pacek

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę!Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, szkoły, klasy. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. (...)

Wychowawcy klasy:
Wioletta Żurawska i Daria Klawitter
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE III b
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE III bDziewczynki z klasy III b nie zapomniały, że 30 września przypada DZIEŃ CHŁOPCA. Dlatego to święto postanowiły uczcić już w piątek 29 września. Wspólnie ze swoją panią przygotowały więc niespodziankę dla swoich kolegów. Wszyscy chłopcy otrzymali upominki – kubeczki ze swoim imieniem. Głośne zaśpiewanie STO LAT i złożenie życzeń wszystkim chłopcom umilił słodki poczęstunek – lizaki, które otrzymały wszystkie dzieci.

Wszystkim chłopcom, tym dużym i tym małym w dniu ich święta składamy serdeczne życzenia!!!

Katarzyna Suszko
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ma już 16-letnią tradycję, zostało bowiem ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stało się okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania takich jak: rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między dorosłymi i dzieckiem, stymulowanie rozwoju, czy wzbogacanie słownictwa. Święto to ma również na celu propagowanie głośnego czytania dzieciom, nie tylko przez rodziców czy dziadków w domu, ale i w szkołach oraz przedszkolach. (...)

wychowawczyni klasy III b
Katarzyna Suszko
DZIEŃ APTEKARZA
DZIEŃ APTEKARZA26 września obchodzony jest w Polsce Dzień Aptekarza. Z tej okazji uczniowie klasy III b wybrali się do Punktu Aptecznego Jaśminowy w Bożympolu Wielkim. (...)


wychowawczyni klasy III b
Katarzyna Suszko
Pszenny, żytni lub razowy, każdy chleb jest bardzo zdrowy!
Pszenny, żytni lub razowy, każdy chleb jest bardzo zdrowy!Chleb od dawna wymieniany jest jako podstawowy składnik posiłków człowieka. Wypiekany jest i spożywany od 12 tysięcy lat. Pieczenie chleba w dawnych czasach było ciężką pracą i trudnym zadaniem. Chleb otaczany był szczególnym szacunkiem i czcią. Ludzie wierzyli, że chleb jest darem Bożymi daje zdrowie, dostatek, szczęście i spokojne życie (...)

Wioletta Żurawska
Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego oddziałów gimnazjalnych już za nami!
Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego oddziałów gimnazjalnych już za nami!Dnia 28 września w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego oddziałów gimnazjalnych. Głosowanie przebiegło bardzo sprawnie i wspaniała komisja wyborcza w składzie: Dagmara Seta, Amelia Ropela i Kuba Zieleniewski w mig policzyła oddane głosy. Miło mi ogłosić wszem i wobec, że przewodniczącym Rady Samorządu Uczniowskiego w klasach gimnazjalnych został Bartłomiej Myszka z kl. IIIa, jego zastępcą Bartosz Wenta kl. IIa, a Klaudia Ropela z IIIb pełnić będzie zaszczytną funkcję sekretarza. Uczniowie wybierali również opiekuna SU. Tu miła niespodzianka dla mnie, bo i w tym roku szkolnym młodzież zdecydowała, że nadal piastuję tę funkcję. Mam nadzieję, że w nowym, silnym składzie nic nie będzie dla nas przeszkodą, pomysły będą sypały się jak z rękawa i wiele będzie się działo. Tymczasem SU (ja i Klaudia :-)) składamy wszystkim chłopcom już dziś serdeczne życzenia z okazji ich święta, które przypada 30 września!
opiekun SU
Beata Kowalska
Uczniowie mają głos!
Uczniowie mają głos!Drodzy uczniowie!

Serdecznie zapraszamy osoby z klas IV – VII chętne do działalności w ramach Samorządu Uczniowskiego. Realnym potwierdzeniem kandydowania niech będzie, tradycyjnie już, przygotowanie plakatu prezentującego kandydaturę ucznia i uwzględniającą jego pomysły na działalność na rzecz społeczności uczniowskiej. Swoją kandydaturę można zgłaszać jeszcze na początku przyszłego tygodnia, tj. na początku października. Wybory – już w przyszłym tygodniu!

Daria Klawitter, Katarzyna Zając
Dzień Przedszkolaka
Podstawówka20 września to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków bowiem w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia, dzieci z dwóch grup przedszkolnych zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki zmagały się z balonami w różnych konkurencjach, chodziły z woreczkiem wypełnionym ryżem na głowie, przechodziły pod liną, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem hula-hopu. Formą nagrody za dobrze wykonane zadanie były cukierki, których nie mogło tego dnia zabraknąć. Odwiedził nas także Kubuś Puchatek, który stał się największą atrakcją Dnia Przedszkolaka. Co więcej, uczniowie z klasy 2a wraz z panią wychowawczynią zrobili nam niespodziankę i odśpiewali „Sto lat”. Radość, śmiech i wspólne tańce świadczyły o wspaniałej zabawie. Na koniec Pani Dyrektor odwiedziła każdą grupę, życzyła dzieciom miłego święta, a w zerówce pomogła rozdać medale oraz książki dla każdego ucznia z okazji tego święta. To był dzień pełen niespodzianek, a przede wszystkim dzień bez podręczników i zeszytów. Przedszkolaki bardzo lubią to święto!

Marta Dachtera
Agata Meier
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Zespół Szkół26. września obchodziliśmy „Dzień Języków Obcych”. Uczniowie gimnazjum przygotowali z tej okazji apel, który miał na celu uświadomić ich koleżankom i kolegom ze szkoły, dlaczego
warto uczyć się języków obcych, a w szczególności języka angielskiego i niemieckiego. Okazało się, że powodów jest naprawdę mnóstwo. Opóźnienie procesów starzenia się mózgu, lepsza pamięć, kreatywność, koncentracja, czy łatwość w podróżowaniu, to tylko niektóre znich. Nigdy nie wiadomo, kiedy znajomość języka obcego może się nam przydać. Uczniowie mieli również okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat krajów niemieckojęzycznych oraz anglojęzycznych, dzięki pracom plastycznym wykonanym przez uczniów klas VII i III gimnazjum. Ciekawość wzbudziły również plakaty dotyczące minionych wakacji „Meine Sommerferien”, na których znalazło się sporo zdjęć z różnych interesujących miejsc.
Najważniejszy wniosek z dzisiejszego dnia – JĘZYKÓW OBYCH WARTO SIĘ UCZYĆ !!!

Anna Anisiewicz
Maciej Białaszewski
Pomaganie mamy we krwi
Pomaganie mamy we krwiZapraszamy do przyłączenia się do akcji zbiórki krwi dla małych Bohaterów. Zbiórka odbędzie się 1 października 2017r. w godzinach 9-16 (wydłużony czas!) przy Kaplicy MB Różańcowej w Luzinie ul. Jana Pawła II 26.

Społeczność Szkoły Podstawowej
w Bożympolu Wielkim
PROFILAKTYCZNA POGADANKA FUNKCJONARIUSZA POLICJI Z UCZNIAMI KLAS I-III
PROFILAKTYCZNA POGADANKA FUNKCJONARIUSZA POLICJI  Z UCZNIAMI KLAS I-IIIWe wtorek 26 września uczniowie klas I-III czynnie uczestniczyli w pogadance z funkcjonariuszem policji aspirantem sztabowym p. Tomaszem Łangowskim z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Pogadanka miała charakter profilaktyczny i przebiegała pod hasłem – BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W DRODZE DO SZKOŁY I W SZKOLE. Pan aspirant przypomniał dzieciom obowiązujące zasady ruchu drogowego, przypomniał także o konieczności noszenia ubrań, które posiadają elementy odblaskowe. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, aby być widocznym przez samochody.

Dzieci w trakcie wizyty policjanta dzieliły się spostrzeżeniami i uwagami na temat przeżytych wydarzeń i zaobserwowanych sytuacji oraz zadawały pytania.
Największym zainteresowaniem uczniów cieszyło się umundurowanie i wyposażenie funkcjonariusza policji.

Małgorzata Koleśnik

WYCIECZKA DO PIEKARNI KLASY III b
WYCIECZKA DO PIEKARNI KLASY III b26 września 2017 r. uczniowie klasy III b wybrali się na niecodzienną wycieczkę do piekarni R. Daniel Nowicki w Godętowie. (...)


wychowawczyni klasy III b
Katarzyna Suszko