ZESPÓŁ SZKÓŁ
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
DLA RODZICÓW
i-DZIENNIK
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
WOLONTARIAT
ZBIÓRKI/AKCJE EKOLOGICZNE
SPORT
KOŁA DZIENNIKARSKIE
CHÓR
FOTO-GALERIA
FILMOTEKA
KFF-LOREM IPSUM
MISTRZOWIE KODOWANIA
WYDARZENIA SZKOLNE
KONKURSY
SPOTKANIA Z RODZICAMI
KALENDARZ SPORTOWY
„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”
„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”Hołdując frazie Stanisława Jachowicza uczniowie klasy II a wybrali się na wycieczkę do …Łęczyc. Pojechaliśmy tam pociągiem PKP, to przecież tylko jeden przystanek. Pierwszym punktem naszej wyprawy był warsztat rzeźbiarski pana Bogdana Szczygła. (...)

Wychowawca klasy: Wioletta Żurawska.
II miejsce naszych gimnazjalistów w XV Powiatowym Konkursie
II miejsce naszych gimnazjalistów w XV Powiatowym KonkursieWiedzy o Marynarce Wojennej 24 maja 2017 odbył się w szkole w Strzebielinie XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Marynarce Wojennej. Uczniom klas pierwszych gimnazjum udało się zdobyć II miejsce, mimo, iż konkurs nie należał do najprostszych. Gimnazjaliści musieli się wykazać dużą wiedzą z zakresu historii Marynarki Wojennej. Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii, rozpoznawali rodzaje mundurów, musieli nazwać węzły marynarskie oraz objaśnić różne symbole i tradycje, panujące na statkach i okrętach Marynarki Wojennej.

Część praktyczna polegała na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz na zaprezentowaniu przygotowanej przez siebie piosenki o tematyce morskiej. Ocenie podlegała również praca plastyczna, nawiązująca tematycznie do Marynarki Wojennej. Uczniowie klasy I a Jakub Zieleniewski, Szymon Piankowski oraz Szymon Wos wspaniale reprezentowali nasze gimnazjum, udzielając poprawnych odpowiedzi na bardzo trudne pytania. Uczennice z klas I a i I b – Amelia Gapińska, Amelia Ropela, Dagmara Seta, Klaudia Bargańska - pięknie wykonały piosenkę marynistyczną, której wykonanie ćwiczyły z panią Aleksandrą Ropela. Przepiękna praca plastyczna została wykonana przez uczennice klasy I b – Magdalenę Gruba, Agatę Jabłońską oraz Wiktorię Mielewczyk pod kierownictwem pani Marleny Piosik.

Dziękuję wszystkim uczniom, biorącym udział w tym konkursie, za duże zaangażowanie oraz niezawodną pomoc i współpracę nauczycielom – pani Aleksandrze Ropela oraz Marlenie Piosik.

Gratulacje dla naszych zwycięzców!!!

Anna Anisiewicz
Międzyklasowy Turniej Wiedzy o Patronie Gimnazjum
Gimnazjum

Dnia 18 maja odbył się w gimnazjum konkurs wiedzy o patronie. Przedstawiciele wszystkich klas naszej szkoły rzetelnie się przygotowywali do tego dnia. W składzie jury zasiedli: Pani Bożena Miotk, Pani Sabina Myszka oraz  Pan Rafał Kaczorowski. 

Skład ten oceniał sprawiedliwym okiem wypowiedź reprezentantów na temat życia i twórczości naszego patrona Księdza Jana Twardowskiego. Turniej wspaniale przeprowadziła uczennica klasy III A, działająca w Samorządzie Uczniowskim - Kinga Meyer. Piękną jak zwykle dekorację przygotowała Pani

Beata Kowalska. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała Pani Anna Anisiewicz.

Wszyscy byli pod wrażeniem wiedzy naszych gimnazjalistów. Widownia ochoczo dopingowała swoim kolegom i koleżankom. Konkurs przebiegł bardzo sprawnie, ponieważ uczniowie odpowiadając na pytania, mieli ograniczony czas. Mimo, iż byli pod presją czasu to odpowiadali prawidłowo na niemalżewszystkie pytania.

Wyniki kto w tym turnieju wykazał się największą wiedzą, będą ogłoszone dnia 1 czerwca podczas uroczystości dnia dziecka.


A.Anisiewicz

Kraków oczami I a gimnazjum
Kraków oczami I a gimnazjumNasza klasa I a gimnazjum w dniach 07.05- 11.05.2017r. wybrała się na wycieczkę do Krakowa pod opieką wychowawczyni Pani Anny Anisiewicz oraz nauczycielki historii Pani Beaty Jakusz.

Mieszkaliśmy w schronisku młodzieżowym przy ul. Sokolskiej 17, które znajduje się niedaleko centrum. W schronisku czuliśmy się jak w domu, mogliśmy tam odpocząć w naprawdę miłej atmosferze. Kraków zwiedzaliśmy z wspaniałymi przewodnikami, którzy w interesujący sposób przybliżyli nam historię Krakowa. Opowiedzieli nam wiele ciekawostek historycznych, o których nie wiedzieliśmy. Obejrzeliśmy bardzo dużo zabytków starego miasta, takich jak: Wawel, Rynek główny, Barbakan, zabytkowe kościoły oraz przedwojenną dzielnicę żydowską- Kazimierz. Jedliśmy krakowskie przysmaki - najlepsze na świecie obwarzanki. Najbardziej podobało nam się zwiedzanie Krakowa nocą. Duże wrażenie wywarło na nas również ogromne muzeum interaktywne, znajdujące się pod Sukiennicami.

Mamy nadzieję, ze jeszcze będziemy mieli okazję pojechać do Krakowa w tym samym gronie.

Klasa I A gimnazjum
wych. A.Anisiewicz
Spotkanie autorskie z Elżbietą Zubrzycką
Spotkanie autorskie z Elżbietą ZubrzyckąW środę 24 maja 2017 r. grupa uczniów klasy II b , którzy przez cały rok szkolny uczęszczali na zajęcia koła czytelniczego oraz brali udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym dla Najmłodszych „Spotkacie Nowych Przyjaciół”, pojechała do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku na spotkanie autorskie z panią Elżbietą Zubrzycką, której książki dla dzieci pomagają rodzicom w wychowaniu, a małym czytelnikom w radosnym rozwoju i przygotowaniu do radzenia sobie w ich codziennym życiu. "Słup soli", “O zajączku Filipie” czy “Marudek i Pogodek” zostały włączone do lektur szkolnych ze względu na ich edukacyjny charakter. (...)

Katarzyna Suszko
TRZECIOKLASIŚCI NA WYSTAWIE KLOCKÓW LEGO
TRZECIOKLASIŚCI NA WYSTAWIE KLOCKÓW LEGOW piątek 12 maja uczniowie klas III pojechali na wystawę klocków Lego do Gdańska. Wystawa podzielona była na dwie strefy. Jedna przeznaczona do zwiedzania budowli i figur wykonanych z klocków Lego, druga z kolei miała charakter zabawowy i konstrukcyjny.
Fani sportu podziwiali figury znanych sportowców, koneserzy filmu Star Wars figury bohaterów oraz statków kosmicznych. Coś dla siebie mogli znaleźć także wielbiciele zabytków, różnych pojazdów, robotów, a także Świętego Mikołaja.
Równie dużym zainteresowaniem co wystawa cieszyła się strefa zabawy. Dzieci konstruowały z klocków Lego budowle według własnego pomysłu, układały na ścianie swoje imiona, grały na ps4 w grę Lego, a dzień pełen wrażeń zakończyły zakupami w sklepie z klockami Lego oraz ulubionym posiłkiem dzieci, czyli pizzą.

Małgorzata Koleśnik - wychowawca klasy III a
ŚWIĘTO KSIĄŻKI W 0-III
ŚWIĘTO KSIĄŻKI W 0-IIIW czwartek 11 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Książki. W klasach odbywało się wspólne czytanie ulubionych fragmentów książek dla dzieci, natomiast na sali gimnastycznej przedszkolaki i uczniowie klas I-III wzięli udział w zabawach związanych z książkami. Między innymi układali puzzle, odgadywali tytuły bajek, rozwiązywali rebusy i zagadki oraz samodzielnie wykonali zakładki.
Nauczyli się także piosenki, której słowa i melodia zaprosiły wszystkich na spacer po miejscowości. Maszerując z transparentami zachęcającymi do czytania, rysunkami swoich ulubionych książek śpiewali piosenkę oraz rozdawali mieszkańcom ulotki i książki propagując przy tym wartość czytelnictwa i korzyści płynące z czytania.
W tym dniu w szkole można było spotkać wielu bohaterów bajek. Dzieci przebrane były za wróżki, królewny, piratów i różne zwierzątka, a na przerwach odbywał się kiermasz – książka za książkę, czyli książkę oddajesz, książkę dostajesz.

Małgorzata Koleśnik
Sukces czytelniczy naszych uczennic w III Turnieju Bibliotek Gminy Łęczyce
Sukces czytelniczy naszych uczennic w III Turnieju Bibliotek Gminy Łęczyce12 maja drużyna w składzie: Patrycja Grunau, Anna Kunkel, Kinga Erdmann, Joanna Liss oraz Krystyna Klawikowska wzięła udział w czytelniczym konkursie wiedzy dla uczniów klas V organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łęczycach. W tym roku dziewczyny podróżowały z Fileasem Foggiem … na przełaj przez Łęczyce. (...)

szkolny opiekun – Katarzyna Zając

Gminny Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty!
Gminny Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty!19 maja 2017 r. w Rozłazinie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny. Wzięli w nim udział laureaci Szkolnego Konkursu Matematycznego klas II i III; Michał Kondratko z klasy II a i Paweł Staszewski z klasy III c. Miło mi poinformować, że obydwaj uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsca w swojej kategorii. Gratuluję sukcesu!
Przedszkolaki promują sport!
Przedszkolaki promują sport!17 maja w grupie przedszkolnej „Pracowite Pszczółki” odbyły się niezwykłe zawody biegowe. Każdy uczestnik miał do przebiegnięcia dystans 100 metrów lub więcej, który został pomnożony przez liczbę uczestników. Łącznie udało nam się przebiec ponad 2 km i tym samym dołączyliśmy do grona przedszkolaków z całej Polski, które uczestniczyły w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków pod hasłem „Sprintem do maratonu”. Nasze biegi okazały się nie tylko wyzwaniem sportowym ale
i wspaniałą zabawą !!! Na zakończenie sportowych zmagań każdy otrzymał medal i dyplom Uśmiech

Małgorzata Pacek
Braliśmy udział V Gminnej Spartakiadzie Przedszkolaków
Braliśmy udział  V Gminnej Spartakiadzie PrzedszkolakówPo raz kolejny przedszkolaki wzięły udział w Gminnej Spartakiadzie w Łęczycach. Tym razem dzieci bawiły się pod hasłem.. . Podczas zmagań sportowych i udziału w kilku wymagających konkurencjach dzieci wielokrotnie udowadniały, że potrafią dać z siebie wszystko i wspólnie pracować na sukces grupy. Wspólnie z nami bawiły się przedszkolaki z Rozłazina, Brzeźna Lęborskiego i Łęczyc, z którymi za miesiąc spotkamy się w Paraszynku na VI Gminnym Festynie „Giełda talentów. Przedszkolakiem być to wielka sprawa”. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i do szybkiego zobaczenia!

Małgorzata Pacek
Wycieczka nad pobliską rzekę
Wycieczka nad pobliską rzekęWycieczka przedmiotowa jest bardzo atrakcyjną i pożyteczną formą pracy z dziećmi. Zapowiedź nawet krótkiej wyprawy poza mury szkolne wywołuje zawsze wśród uczniów radosne ożywienie, jest oczekiwaniem na przygodę, spotkanie z czymś nowym. Wycieczka stanowi źródło pozyskiwania nowej wiedzy o świecie, dostarcza przyjemnych przeżyć i wzruszeń, pozwala porównać wiedzę z lekcji z obserwowaną rzeczywistością. (...)


Katarzyna Suszko
Wioletta Żurawska
Daria Labudda

Wojewódzki Konkurs „Poznajmy las"
GimnazjumDnia 16.05.2017r. trzech uczniów z naszego gimnazjum, reprezentowało szkołę w Wojewódzkim Konkursie „Poznajmy las” w Łęczycach. Celem konkursu było kształtowanie zainteresowań otaczającą przyrodą i umiejętności obserwacji. Zadaniem uczestników było rozwiązanie 66 zadań zamkniętych oraz 11 otwartych (należało rozpoznać tropy zwierząt). Jakub Zieleniewski, Bartosz Wenta i Szymon Piankowski z kl. Ia, wykazali się dużą wiedzą na temat budowy, czynności życiowych oraz rozpoznawania i nazywania pospolitych gatunków ssaków.

Gratulujemy całej trójce, a szczególnie Szymonowi Piankowskiemu, który zajął IV miejsce.

Życzymy dalszych sukcesów. Uśmiech

E. Leik
ŚWIĘTO EUROPY
ŚWIĘTO EUROPYŚwięto europejskich państw zwane Dniem Europy obchodzone jest 5 lub 9 maja. Dzień 5 maja celebrowany jest przez kraje, które nie są członkami Unii Europejskiej jako „Dzień Tolerancji, Praw Człowieka i Integracji Europejskiej”, natomiast dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej i został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, zwanego także Planem Schumana.

Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli się w obchody przygotowując prace plastyczne oraz stroje i symbole nawiązujące stylem i tematyką do danego kraju europejskiego.
Sukces naszych uczniów!
Sukces naszych uczniów!Uczniowie naszej szkoły odnieśli kolejny sukces. Drużyna w składzie Wiktoria Kopeć kl. VIa, Wiktoria Lubocka kl. VIa oraz Paweł Miotk kl.Vb zajęli drugie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie matematyczno - ekologicznym EKO -Licznik. Pokonali 5 drużyn. Gratuluję!

op. Irena Wejer
Wojewódzki Projekt "Ortograficzne łamigłowki"
Wojewódzki Projekt "Ortograficzne łamigłowki"26 kwietnia 2017 r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Strzebielinie Osiedlu odbył się międzyszkolny konkurs - projekt wojewódzki "Ortograficzne Łamigłówki", którego głównym organizatorem jest Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 5 w Gdańsku. (...)Szkolny koordynator konkursu
Katarzyna Suszko

Wystawa klocków LEGO
Wystawa klocków LEGOWe wtorek 9 maja 2017 roku uczniowie „zeróweczki” oraz klasy II b wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz pod troskliwą opieką kilku mam, wybrali się do Gdańska na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Celem wyjazdu było połączenie edukacji z zabawą. (...)

wychowawczyni klasy II b
Katarzyna Suszko

„Przyroda Mojej Małej Ojczyzny”
Zespół SzkółDnia 25 kwietnia 2017r. podczas obchodów Dnia Ziemi, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego Przyroda Mojej Małej Ojczyzny.

Zadaniem uczniów gimnazjum było wykonanie fotografii przedstawiającej piękny przyrodniczo krajobraz powiatu wejherowskiego. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce - Julia Miazga – Gimnazjum w Łęczycach

II miejsce – Jakub Zieleniewski – Gimnazjum w Bożympolu Wielkim

III miejsce - Dagmara Trepczyk – Gimnazjum w Bożympolu Wielkim

IV miejsce – Szymon Piankowski – Gimnazjum w Bożympolu Wielkim

Dominika Dąbrowska – Ginazjum w Łęczycach

Wyróżnienie – Zuzanna Ropela – Gimnazjum w Łęczycach

Gratulujemy pięknych zdjęć i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.


E. Leik
Poznajemy życie pszczół.
Poznajemy życie pszczół.Rola, jaką odgrywają pszczoły jest dla natury nieoceniona. Dzięki nim wiele gatunków roślin może się rozwijać. Bez ich udziału uprawy dałyby niewielki plon. Pszczoły produkują także miód, który ma wiele korzystnych dla człowieka właściwości. Uczniowie klasy II a poznali na zajęciach życie pszczół. (...)

Wychowawczyni klasy II a Wioletta Żurawska
Turniej Pięknego Czytania rozstrzygnięty!
Turniej Pięknego Czytania rozstrzygnięty!Z klas I – III nagrody otrzymali:
I miejsce w kategorii klas I – Sara Hinc
W kategorii klas II – Lena Czekała
W kategorii klas III – Maja Chojnacka
Wyróżnienia: Róża Lesner, Marta Łaga, Oliwia Ropel
W kategorii klas IV – VI:
I miejsce – Wiktoria Lubocka
II miejsce – Kacper Keller i Oliwia Bereza
III miejsce – Dominika Malinowska

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną – przed nami konkurs na ilustrację do ulubionej książki. Na Wasze prace czekamy do końca maja!

Katarzyna Suszko
Katarzyna Zając