ZESPÓŁ SZKÓŁ
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
DLA RODZICÓW
i-DZIENNIK
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
WOLONTARIAT
SPORT
KOŁA DZIENNIKARSKIE
CHÓR
FOTO-GALERIA
MISTRZOWIE KODOWANIA
WYDARZENIA SZKOLNE
KONKURSY
SPOTKANIA Z RODZICAMI
KALENDARZ SPORTOWY
Nie ma śmieci są surowce!
Zespół SzkółZa nami kolejna edycja akcji sprzątania świata, która odbywa się pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce”. Podstawowym celem Sprzątania Świata było zwrócenie uwagi na fakt, że odpady to nie tylko „śmieci”, czyli coś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. W każdym odpadzie drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie, a nawet bez końca (tak jest w przypadku aluminiowej puszki).
Jak co roku w akcji uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bożympolu Wielkim. Po przejściu uczniów, pobliskie ulice, pola, parki i kilka innych miejsc nabrały nowego piękna. Cała akcja przebiegała sprawnie, gdyż uczestnicy solidnie przyłożyli się do pracy. Jak co roku podczas akcji mogliśmy liczyć na współpracę z Nadleśnictwem
Strzebielino, za co bardzo dziękujemy.
Zachęcamy naszą młodzież, aby dbała o środowisko naturalne, nie tylko w czasie akcji Sprzątania Świata.
Zawsze promujmy nieśmiecenie i selektywną zbiórkę odpadów !!!!!!

Emilia Leik
Wakacje w Bożympolu Wielkim
Wakacje w Bożympolu WielkimDla dzieci czas wakacji to czas zabaw, integracji, wyjazdów, a przede wszystkim odpoczynku od nauki. W tym roku dzieci naszej miejscowości, jak co roku bawiły się w wiejskiej świetlicy. Przebywając tam uczestniczyły w konkursach, zawodach sportowych, tworzeniu prac plastycznych i technicznych. Miały okazję do różnego rodzaju popisów, wykazania się swoimi talentami jak : śpiew, taniec, aktorstwo, malarstwo, czy opowiadaniu historii swojej pierwszej lalki lub misia. Wiele radości zaznały podczas teatrzyku, wykonanych przez siebie kukiełek i pacynek ( ze skarpetek ). Ponadto dzieci korzystały z placu zabaw, boiska sportowego oraz spacerów po okolicy. W plenerze zbierały kwiatki, z których robiły bukiety i plotły wianeczki, zbierały kamienie i ozdabiały je lakierem do paznokci.

Maria Czerwionka

Góry stały się naszą tradycją
Góry stały się naszą tradycjąJuż po raz kolejny dzieci z Bożegopola Wielkiego wyjechały na letni wypoczynek w góry. Tym razem były to Beskidy w miejscowości Wisła. Atrakcją wyjazdu były liczne wycieczki piesze i autokarowe. (...)

Maria Czerwionka
THE DOTH DAY, czyli Dzień Kropki w klasie IIa.
THE DOTH DAY,  czyli Dzień Kropki w klasie IIa.W miniony piątek uczniowie klasy IIa włączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki.

wychowawca klasy
Małgorzata Pacek

Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie III a.
Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie III a.Od kropki wszystko się zaczyna. 15 września w klasie III a dzień był inny niż zwykle. Kropki, kropeczki i naklejki. Rano zakropkowaliśmy wszystkich uczniów naszej klasy, rozpoczynając Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest on obecnie obchodzony w 108 krajach i ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. (...)

Wychowawcy klasy: Wioletta Żurawska i Daria Klawitter
Bądź bezpieczny na drodze!
Bądź bezpieczny na drodze!W poniedziałek 11 września uczniowie klasy III a i III b czynnie uczestniczyli w pogadance z funkcjonariuszem Posterunku Policji w Łęczycach aspirantem sztabowym panem Arkadiuszem Jop.

Podczas spotkania dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Szczególnie zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Mamy nadzieję, że zdobyte i utrwalone dziś informacje każdy wykorzysta w codziennym życiu.

Wszystkim życzymy bezpiecznej drogi do szkoły!

Katarzyna Suszko
Wioletta Żurawska

„Podaruj książkę polskim dzieciom mieszkającym na Litwie."
„Podaruj książkę polskim dzieciom mieszkającym na Litwie."Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców do włączenia się w szkolną akcję "Podaruj książkę polskim dzieciom mieszkającym na Litwie." Akcja trwa od 11 do 18 września i polega na przynoszeniu używanych, zadbanych lub nowych książek lub przyborów szkolnych. Zebrane książki i przybory zostaną przekazane polskiej szkole Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie. Przyniesione książki można wkładać do specjalnej skrzynki na holu a przybory przekazujemy wychowawcom klas.
Za okazaną życzliwość, serdecznie dziękujemy!

Małgorzata Pacek - koordynator akcji

Koło Fotograficzno-Filmowe LOREM IPSUM rozszerza działalność i...szuka chętnych do pracy!
Koło Fotograficzno-Filmowe LOREM IPSUM rozszerza działalność i...szuka chętnych do pracy!Dear students,

KFF-Lorem Ipsum zmienia trochę kierunek rozwoju i będzie tworzyć więcej w języku angielskim, ale też musi uzupełnić swoje szeregi o nowych wychowanków.
Oferta skierowana jest wyłącznie dla uczniów klas 3 gimnazjum, choć może się zdarzyć, że będziemy przeprowadzać castingi wśród pozostałych, młodszych klas, do naszych przyszłych produkcji, czy innych projektów artystycznych.
Co trzeba zrobić, żeby spróbować pracy w kole foto-filmowym? O tym w dalszej części wiadomości...

Yours sincerely,

Maciej Białaszewski
Opiekun KFF-LOREM IPSUM

Biwak kl. 6 - 2016-2017
Podstawówka
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - PLAN DNIA
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - PLAN DNIAUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się
4 września 2017r. wg następującego porządku:

- godz. 8.00 -Msza Św. z udziałem pocztów sztandarowych,

- godz. 9.00 - UROCZYSTA AKADEMIA,

- ok. godz. 9.30 –spotkanie uczniów i rodziców z wychowawcami klas.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Ponadto pragniemy poinformować Państwa, że w tym roku ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej planowane jest na październik.

Danuta Milewczyk
Dyrektor Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
Zespół Szkół
Religia Szkoła Podstawowa

Religia Gimnazjum

Oddział przedszkolny 5-latki

Oddział przedszkolny 6-latki
Wycieczka kl. 2 A / B gim. do Wrocławia 2017
Gimnazjum
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLASACH III W PARASZYNKU
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLASACH III W PARASZYNKUWe wtorek 20 czerwca uczniowie klas III a, b, i c z wychowawczyniami i rodzicami spędzili miłe popołudnie na leśnej polanie w Paraszynku. W ten przyjemny i aktywny sposób zakończyliśmy i pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017.

Dzieci beztrosko bawiły się pod okiem animatorów, którzy w swoim programie mieli zabawy z chustą animacyjną, zabawy taneczne, rozgrywki sportowe na wesoło, konkursy z nagrodami, czy malowanie buziek. Jednak największą atrakcją i zainteresowaniem cieszyła się ogromna dmuchana zjeżdżalnia, z której to dzieci korzystały do woli.

W między czasie rodzice przygotowali kiełbaski na grillu oraz słodki poczęstunek dla wszystkich. Dzień pełen słońca i zabaw z pewnością podobał się dzieciom, a wspólne biesiadowanie umocniło więzi rodzinne.

P.S. Podziękowania dla rodziców za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu zakończenia roku szkolnego klas III w Paraszynku.

Małgorzata Koleśnik

PODSUMOWANIE I ETAPU EDUKACJI I POŻEGNANIE W KLASIE III A
PODSUMOWANIE I ETAPU EDUKACJI I POŻEGNANIE W KLASIE III ADnia 19 czerwca uczniowie klasy III a zaprosili rodziców na uroczyste podsumowanie I etapu edukacji. Program artystyczny był niespodzianką, jak również słodki poczęstunek przygotowany przez dzieci pod opieką wychowawcy.
Konkurs na "Super Klasę" rozstrzygnięty!
Konkurs na "Super Klasę" rozstrzygnięty!We wrześniu 2016r. Samorząd Uczniowski Gimnazjum ogłosił konkurs na "Super Klasę". Ocenie poddawane były klasowe gazetki tematyczne, czytelnictwo oraz zaangażowanie w inicjatywę SU pod nazwą "Pogotowie koleżeńskie", w ramach którego gimnazjaliści spotykali się z młodszymi kolegami aby dzielić się z nimi swoją wiedzą. Z wielką radością informuję, że puchar przechodni, który stał będzie przez najbliższy rok szkolny w gablocie, dyplom, słodkie upominki oraz tytuł SUPER KLASY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 otrzymuje klasa IIIa wraz z wychowawcą p. Marleną Piosik! Serdecznie gratuluję! Zachęcam wszystkich do brania udziału w konkursach Samorządu Uczniowskiego i brania udziału w naszych inicjatywach.
opiekun SU Gimnazjum Beata Kowalska
ŚWIETLICA WITA LATO
ŚWIETLICA WITA LATOLato już zawitało w naszej świetlicy. Dzieci przywitały je zgodnie z właśnie poznaną tradycją ludową „SOPÓTKI”. Zwyczaj ten obchodzony jest w nocy z 21 na 22 czerwca i zwany jest też nocą świętojańską. Właśnie wtedy obrzędowo rozpoczynało się lato. W ten dzień kobiety oczyszczały wodę w źródłach, ozdabiając je wieńcami i wrzucając je do wody. Wianki te powinno wić się z siedmiu ziół. My jednak zapletliśmy wianki z kwiatów polnych i łąkowych. Wszystkie dziewczynki w wiankach wyglądały uroczo.
Teresa Białaszewska
Marta Górska-Szczotkowska
WSKAZÓWKI STRAŻY POŻARNEJ DLA UCZNIÓW Z OKAZJI PROMOWANIA BEZPIECZNYCH WAKACJI
WSKAZÓWKI STRAŻY POŻARNEJ DLA UCZNIÓW Z OKAZJI PROMOWANIA BEZPIECZNYCH WAKACJIWakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami. Jeszcze kilka dni i rozpocznie się upragniony czas wolny. Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów również podczas wakacji , kontynuując tradycję przystąpiliśmy do programu BEZPIECZNE WAKCJE. Wychowawcy przeprowadzili w klasach zajęcia według promowanych scenariuszy zajęć. Psycholog szkolny wraz z Samorządem Gimnazjum dodatkowo przygotowali apel porządkowy podsumowujący program. Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy do nas przedstawiciela Powiatowej Straży Pożarnej w Wejherowie st. kpt. Marka Kąkol. Pan Marek z pełnym zaangażowaniem i niezwykłym profesjonalizmem opowiadał dzieciom i młodzieży o niebezpieczeństwach związanych z pożarami lasów, burzami oraz gwałtownymi ulewami. Wystąpienie pana strażaka urozmaicona została bardzo pouczającą prezentacją multimedialną, która pomogła uczniom gimnazjum skoncentrować się na omawianych zagadnieniach. Uczniowie SP z kolei wzięli udział w quizie wiedzy o bezpieczeństwie – pytania wyświetlone na kolorowej prezentacji wraz z nagrodą za poprawną odpowiedź w postaci cukierka zachęciły dzieci do aktywnego udziału w zabawie. Pytania dotyczące bezpieczeństwa pomogły dzieciom utrwalić nabyte wiadomości, a nas nauczycieli upewniły, że wszystkie dzieci znają zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego i że wszystkie dzieci wrócą do szkoły zdrowe i wypoczęte pierwszego września.

Marta Górska-Szczotkowska
Beata Kowalska
KONKURS NA PLAKAT „BEZPIECZNE WAKACJE” ROZSTRZYGNIĘTY!
KONKURS NA PLAKAT „BEZPIECZNE WAKACJE” ROZSTRZYGNIĘTY!Dziękujemy wszystkim klasom, które wzięły udział w konkursie. Konkurs miał na celu promowanie bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas wakacji i był elementem realizacji programu BEZPIECZNE WAKACJE. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej pomysłowości oraz staranności z jaką uczniowie wykonali plakaty. Prace ocenione zostały pod kątem estetyki, pomysłu oraz wagi przekazywanych treści bezpieczeństwa. Zwyciężyli ex aequo klasa IIIb SP oraz klasa II a SP. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę lody owocowe. Wyróżnione zostały również klasy IIIc oraz IIIa Sp. Każdy uczeń z wyróżnionych klas otrzymał słodki upominek.

Marta Górska-Szczotkowska
Marlena Piosik
II miejsce Leny Chojnackiej w ogólnopolskim konkursie plastycznym!!!
II miejsce Leny Chojnackiej w ogólnopolskim konkursie plastycznym!!!Wyjątkowo zdolny świetliczak – uczennica klasy Ia, Lena Chojnacka , uzyskała II miejsce w kategorii klas pierwszych w I Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla wychowanków świetlic szkolnych pt. „Moje ulubione zwierzę”. Zwycięska praca przedstawiała konia pasącego się na łące.
Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunowie konkursu,
Teresa Białaszewska,
Marta Górska-Szczotkowska

Konkurs Moje Bezpieczne Wakacje 2017
Konkurs Moje Bezpieczne Wakacje 2017W tym roku konkurs Moje Bezpieczne Wakacje 2017 - (Nie)znane atrakcje mojego regionu - promuje bezpieczeństwo poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu. Zwiedzanie często niedocenianych regionalnych atrakcji turystycznych to alternatywa wobec nudy, która może się przytrafić także w wakacje. Jest to także doskonała okazja na promowanie lokalnych skarbów - atrakcji turystycznych - w skali ogólnopolskiej.
Nagrody: Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody niespodzianki, między innymi - komputer przenośny typu tablet!
Prace konkursowe: prace plastyczne wykonane techniką fotografii.
Pracami konkursowymi mogą być w szczególności fotografie obiektów, miejsc, ale także tradycyjnych plac plastycznych odnoszących się do tematu konkursu.
Temat pracy: "Moje bezpieczne wakacje 2017" - (Nie)znane atrakcje mojego regionu.
Kto może wziąć udział?: dzieci i młodzież do 17 roku życia
Konkurs jest podzielony na trzy kategorie wiekowe:
a) I kategoria – dzieci w wieku do 7 lat,

Fajne II dzieci w wieku 8 – 12 lat,
c) III młodzież w wieku 13 – 17 lat.
Format prac: fotografia zapisana w pliku jpg, jpeg, o wielkości do 10MB

Jak przesłać pracę: przez elektroniczny KUPON KONKURSOWY - udostępniony od 18 czerwca na stronie bezpiecznewakacje.pl umożliwi przesłanie pliku z pracą konkursową
lub w wyjątkowych sytuacjach na płycie CD/DVD/PENDRIVE/karcie pamięci SD listownie wraz z Kuponem Konkursowym (ostatnia strona regulaminu konkursu) na adres:

Bezpieczne Wakacje
ul. Gorkiego 7
70-390 Szczecin

z dopiskiem MOJE BEZPIECZNE WAKACJE 2017
Do pracy przesyłanej pocztą należy dołączyć wydrukowany kupon konkursowy.
Do kiedy przesyłać prace: do 30 września 2017 Decyduje data wpływu.