ZESPÓŁ SZKÓŁ
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
DLA RODZICÓW
i-DZIENNIK
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
WOLONTARIAT
SPORT
KOŁA DZIENNIKARSKIE
CHÓR
FOTO-GALERIA
MISTRZOWIE KODOWANIA
WYDARZENIA SZKOLNE
KONKURSY
SPOTKANIA Z RODZICAMI
KALENDARZ SPORTOWY
HISTORIA KFF-LOREM IPSUM

Przeciętny Kowalski mógłby powiedzieć: "Po co komu jakieś koło fotograficzno, albo filmowe skoro banałem jest zrobienie zdjęcia? Poza tym każdy wie jak powstaje film."

Otóż to nie takie banalne, jak mogło by się wydawać. Każda pojedyncza porada i wskazówka doświadczonej osoby może stać się kluczem sukcesu. Co prawda można popełniać błędy i tracić masę czasu, by nauczyć się czegoś samemu, jednak zdarza się, że szybciej można rozwinąć swoje umiejętności dzięki usłyszeniu od kogoś krótkiej, prostej wskazówki.

Inspiracją do założenia Koła Fotograficzno-Filmowego stał się projekt gimnazjalny LipDub 2012. Chcąc wykorzystać energię, która z niego popłynęła zaczęliśmy bawić się obrazem.

Uczniowie z Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim od września 2012 roku mieli szansę uczestniczyć w zajęciach Koła Fotograficzno-Filmowego pod nazwą "LOREM IPSUM", a ściślej rzecz ujmując KFF-LOREM IPSUM. Zajęcia powstały z inicjatywy nauczyciela języka angielskiego i zajęć artystycznych - Pana Macieja Białaszewskiego. Koło robi wiele ciekawych rzeczy, takich jak kręcenie reportaży, sond na trudne tematy, kręcenie filmów profilaktycznych, fabularnych, także a la reklamowych i konkursowych. Robienie zdjęć przez członków koła, w tym przez pana Maćka, to już standard i pewna tradycja przy wszystkich imprezach okolicznościowych w szkole i poza nią. W swojej filmotece zespół ma ponad 27 gotowych produkcji filmowych i jescze więcej w trakcie obróbki! Dodatkową, dobrą informacją jest fakt, że koło z rozpędu zaraża dobrą energią i inspiruje do foto-filmowej pracy twórczej, co widać, np. w konkursach w roku szkolnym 2012/2013 uczniowie w konkursach fotograficznych trzy razy stanęli na najwyższym podium i raz w konkursie filmowym. Chciało by się powiedzieć: LOREM IPSUM istnieje, kiedy my tworzymy!. Zapraszamy serdecznie do oglądania naszych produkcji filmowych i oglądania naszych grafik i zdjęć. W kolejnych latach zapraszamy różnież do współpracy z kołem.

KFF-LOREM IPSUM
artykuł - Paulina Grunau & Maciej Białaszewski