ZESPÓŁ SZKÓŁ
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
DLA RODZICÓW
i-DZIENNIK
PODSTAWÓWKA
GIMNAZJUM
WOLONTARIAT
SPORT
KOŁA DZIENNIKARSKIE
CHÓR
FOTO-GALERIA
MISTRZOWIE KODOWANIA
WYDARZENIA SZKOLNE
KONKURSY
SPOTKANIA Z RODZICAMI
KALENDARZ SPORTOWY
Szkolne Koło Wolontariuszy "PROMYCZKI"
W roku szkolnym 2016/2017 w naszym zespole działają:1. Natalia Dampc
2. Weronika Siwonia
3. Patrycja Płotka
4. Tosia Mielewczyk
5. Karolina Dombrowska
6. Wiktoria Wołoszynek
7. Wiktoria Waszkinel
8. Małgosia Zieniuk
9. Martyna Kiełpińska
10. Kornelia Jankowska
11. Sara Klein
12. Klaudia Wejher
13. Roksana Tomczewska

W tym roku szkolnym z inicjatywy "Promyczków" współpracujemy z Niepublicznym Przedszkolem "Bajka" oraz Niepublicznym Punktem Przedszkolnym "Smyk". Uczennice naszego gimnazjum pod czujnym okiem wychowawców prowadzą zabawy z maluszkami, czytają im książeczki i pomagają przy drobnych pracach porządkowych. Z każdej wizyty w przedszkolu wracają pełne wrażeń i z uśmiechem opowiadają o dzieciakach. Z relacji wolontariuszek wynika, że podoba im się ta forma współpracy. Mam nadzieję, że maluszki też są zadowolone.


Co udało się zrobić w tym roku szkolnym?

- zbiórka darów dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci
- zbiórka środków czystości dla Hospicjum w Pucku
- zbiórka pieniążków w szkole dla małego Bruna

O wszystkich inicjatywach "Promyczków" można przeczytać na stronie naszej szkoły. Z pewnością to nie koniec. Mamy jeszcze kilka pomysłów do realizacji. To jest moment aby zrobić głęboki ukłon w stronę "Promyczków" - dziewczyny jesteście super! Cieszę się, że mogę na Was liczyć!

Beata Kowalska - pedagog,
opiekun Szkolnego Koła Wolontariuszek "Promyczki"
Przedstawiamy Wam nasze nowe „Promyczki”.
Do zespołu wolontariuszek w roku szkolnym 2015/2016 dołączyły:

Patrycja Piotka kl. IA
Oliwia Jarocka IA
Wiktoria Wołoszynek IA
Małgorzata Zieniuk IA
Natalia Dampc IA
Antonina Mielewczyk 1A
Martyna Kiełpińska 1A
Weronika Siwonia 1A

Dziewczyny od początku roku chętnie angażują się do pracy. Są sympatyczne, zdeterminowane i zawsze gotowe do pomocy. Wykazują się przy tym ogromną empatią i nastawieniem na drugiego człowieka. Ich kreatywność na pewno da o sobie znać w postaci akcji organizowanych w naszej szkole oraz przy pomocy Caritasu, z którym współpracę nawiązały Promyczki.


ROK SZKOLNY 2014/2015

Szkolne koło wolontariuszy „PROMYCZKI” to grupa pięciu zaangażowanych dziewczyn z klasy III a gimnazjum: Agnieszka Klotzka, Dominika Koszałka, Izabela Malec, Daria Długowolska oraz Luiza Ulżyk. Opiekę nad wolontariatem sprawuje pedagog szkolny.
Wolontariusz to osoba, która bezinteresownie, świadomie i dobrowolnie angażuje się w pracę na rzecz innych osób, organizacji pozarządowych czy instytucji działających w różnych obszarach społecznych. Czerpie z tego jednak niematerialne korzyści, dla których warto poświęcić swój wolny czas i energię. Działalność w wolontariacie daje ogromne poczucie satysfakcji i spełnienia, powoduje , że czujemy się lepszymi, wartościowszymi ludźmi. Nic tak nie cieszy jak uśmiech tych, którym pomagamy oraz świadomość, że dbamy aby inni też byli szczęśliwi.

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi." Jan Paweł II


Szlachetna paczka
Promyczki działają z pełną werwą. Zaangażowały się w ogólnopolska akcję „Szlachetna paczka”. Wybrały rodzinę z gminy Wicko, która od dwóch lat znajduje się w trudnej sytuacji życiowej. Rodzina składa się z czterech osób, które były bardzo wdzięczne za okazaną pomoc. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom! Bóg zapłać.

Kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi rozdane
Czasami wolontariusz zamienia się w dostawcę dobrych życzeń. Tak stało się przed Bożym Narodzeniem. Dziewczyny z przyjemnością obdarowywały osoby samotne i chore mieszkające w gminie Łęczyce kartkami z życzeniami od naszych uczniów. Wszystkie kartki były ręcznie robione i pochodziły z konkursu na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową. Wyobraźcie ile radości musiały sprawić obdarowanym!

Pomoc w dniu otwartym szkoły
Nie dość, że nasze „Promyczki” mają dobre serduszka, to jeszcze posiadają zdolności plastyczne, co udowodniły przygotowując ozdoby bożonarodzeniowe na kiermasz szkolny. Z rąk dziewczyn wyszły przepiękne bombki ozdabiane krepą, które wymagały ogromnych nakładów pracy i cierpliwości. Serdecznie dziękujemy za pomoc.