Jeżeli uszkodzenia w przewodach nie są zbyt duże to możliwe jest zastosowanie takiego środka jak uszczelniacz chłodnicowy.

admin

Uszczelniacz chłodnicowy uszczelnienia.pl wykorzystywany jest w sytuacji wystąpienia różnorodnego rodzaju niewielkich nieprawidłowości w układzie chłodniczym pojazdu. Jeżeli takie uszkodzenia w przewodach nie są zbyt ogromne to dopuszczalne jest użycie takiego mechanizmu jakim jest uszczelniacz chłodnicowy. Środek ten zawiera małych rozmiarów cząsteczki aluminium, których misją jest załatanie dziur w układzie chłodniczym, dosłownie tych malusieńkich rozmiarów.

 

Oprócz tego środek ten w absolutnie żaden sposób nie posiada wpływu ani na działanie układu, ani na funkcjonowanie chłodnicy. Wykorzystuje się go stosunkowo łatwo. Wsypuje się po prostu specjalny preparat do chłodnicy, co możemy zrobić samodzielnie, niemniej jednak z zachowaniem wszystkich podstaw ostrożności. Środek rozejdzie się po układzie chłodniczym w mniej więcej 15 minut. Po upływie tego czasu można bez problemu na nowo włączyć pojazd. W pojazdach osobowych obok takiego uszczelniacza znajduje się również element taki jak uszczelniacz wału korbowego. Uszczelniacz tego typu wnikliwie uszczelnia połączenie korbowego wału wraz z blokiem silnika. Pojawienie się wszelakiego rodzaju usterek tego typu uszczelniacza najczęściej sprawia problemy tj. wyciek oleju napędowego z silnika auta.

 

Całkowita wymiana tego detalu jest kwestią dość trudną, a więc znakomicie jest to zlecić dobremu mechanikowi. By wymienić tenże element należy zdemontować w pojeździe cały silnik. Dopiero wtedy jest do niego dostęp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *